- Reklama -
Banner

Curaleaf International przejmuje Can4Med – polską hurtownię medycznej marihuany

Firma Curaleaf International należąca do Curaleaf Holdings i największa w Europie zintegrowana pionowo firma zajmująca się konopiami indyjskimi, ogłosiła przejęcie Can4Med, wiodącej hurtowni medycznej marihuany w Polsce.

Ten strategiczny ruch stanowi “znaczący kamień milowy” dla obu firm i podkreśla zaangażowanie Curaleaf w poprawę dostępu pacjentów do wysokiej jakości produktów z konopi medycznych na terenie Europy. Polska posiada jedną z największych populacji pacjentów używających marihuany do celów medycznych w Europie.

Curaleaf wchodzi w rynek medycznej marihuany w Polsce

Dzięki połączeniu sił z Can4Med, Curaleaf International zyskuje mocną pozycję na tym dynamicznym rynku, co pozwoli jej rozszerzyć swoją ofertę produktową na polskim rynku.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

To przejęcie stanowi znaczący krok naprzód dla Curaleaf International. Rynek medycznej marihuany w Polsce rozwija się szybko, a nasza współpraca z Can4Med pozwoli nam lepiej obsługiwać pacjentów, jednocześnie napędzając wzrost na terenie całej Europy,” powiedział Matt Darin, CEO Curaleaf.

Jesteśmy podekscytowani, że Can4med, siła napędowa na rynku konopi w Polsce, połączyła siły z Curaleaf, światowym liderem w branży konopi. To przejęcie stanowi znaczący kamień milowy w naszej podróży, zapewniając niezrównany łańcuch dostaw, który stawia nas w pozycji do spełnienia i przekroczenia oczekiwań całego polskiego rynku. Partnerstwo z Curaleaf nie tylko wzmacnia nasze zaangażowanie w jakość i dostępność, ale także oznacza nową erę wzrostu i możliwości dla obu firm i naszych klientów,” powiedział Maximilian Weinberg, założyciel Can4med.

Rynek medycznej marihuany w Polsce

Polska, pozycjonując się na czele europejskiego rynku konopi, z populacją 38 milionów obywateli, jest gotowa na znaczący wzrost innowacji w tym sektorze. Polska Izba Farmaceutyczna szacuje, że potencjalna liczba użytkowników medycznej marihuany może osiągnąć 300 000, podczas gdy liczba legalnych użytkowników konopi (zarówno medycznych, jak i CBD) ma osiągnąć 1,3 miliona do 2026 roku.

3 tony medycznej marihuany w 2023 r.

Tylko w 2023 roku, do Polski importowaliśmy ponad 3000kg marihuany co odzwierciedla rosnącą akceptację i uznanie jej korzyści terapeutycznych. Rozwój ten jest wspierany przez obszerną sieć klinik konopnych uprawnionych do przepisywania konopi.

Pomimo złożonego procesu rejestracji, który muszą przejść producenci i pacjenci, Curaleaf International, poprzez swoją spółkę zależną Four 20 Pharma GmbH, wyłoniła się jako wiodąca siła, zabezpieczając swoją pozycję jako jednego z licencjonowanych producentów na polskim rynku.

O Curaleaf i Can4Med

O Curaleaf International: Curaleaf International, spółka zależna Curaleaf Holdings, jest największą w Europie zintegrowaną pionowo firmą konopną. Dzięki silnej historii innowacji produktowych i zgodności regulacyjnej, Curaleaf International ustanowiła się jako zaufany dostawca leków na bazie konopi na kluczowych europejskich rynkach.

O Can4Med: Can4Med to hurtownia farmaceutyczna specjalizująca się w nabywaniu, rejestracji i dystrybucji medycznej marihuany oraz produktów zawierających THC i inne kannabinoidy w Polsce. Skupienie firmy na imporcie i dystrybucji leków kannabinoidowych umieściło ją jako kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw, zapewniając pacjentom dostęp do bezpiecznych i skutecznych terapii.

Can4Med posiada licencję hurtowni farmaceutycznej, która zezwala na marketing i dystrybucję marihuany w celach medycznych oraz umożliwia hurtową sprzedaż produktów leczniczych i surowców farmaceutycznych na receptę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować