- Reklama -
Banner

College w Izraelu oferuje kierunek studiów poświęcony medycznej marihuanie

Uczelnia akademicka na północy Izraela stanie się pierwszą w kraju, która będzie oferować licencjat ze specjalizacją w dziedzinie marihuany medycznej.

Max Stern Yezreel Valley College, w którym mieszka około 5000 studentów, ogłosił niedawno, że nowi studenci będą mogli rozpocząć studia licencjackie ze specjalizacją w zakresie medycznej marihuany, umożliwiając absolwentom udział w jednej z „najlepiej prosperujących gałęzi przemysłu” w Izraelu.

Kierunek studiów, który rozpocznie się w następnym roku akademickim, będzie koncentrować się na uprawie i produkcji marihuany medycznej, medycynie, farmakologii, ekonomii i prawie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Celem tego programu jest szkolenie absolwentów w nowych zawodach w dziedzinie marihuany medycznej” – powiedział dr Efrat Barel, szef nowego programu. „Rozbudowana baza edukacyjna umożliwi absolwentom zrozumienie wszystkich wymaganych aspektów.”

W trzecim roku studiów studenci będą zdobywać doświadczenie na uprawach konopi indyjskich i w zakładach produkcyjnych, a także wezmą udział w seminariach prowadzonych przez działy badawcze firm farmaceutycznych i uniwersyteckich laboratoriów badawczych.

„Dzisiejszy przemysł konopi jest tym, czym był przemysł cybernetyczny 10 lat temu” – powiedział prof. Itzhak Harpaz, prezes Yezreel Valley College. „Branża ta charakteryzuje się wieloma nowymi przedsięwzięciami i technologiami, i już jest jasne, że jej potencjał gospodarczy może sięgać dziesiątek miliardów dolarów. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi opracowaliśmy specjalizację akademicką w dziedzinie marihuany medycznej. ”

W styczniu izraelski rząd zatwierdził eksport medycznej marihuany na światowy rynek, którego wartość szacuje się na 28 mld USD do 2024 r. Szacuje się, że Izrael może zarobić na eksporcie nawet miliard dolarów rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować