Strona główna Aktualności Badania Codzienne używanie marihuany zmniejsza zużycie opioidów przez pacjentów z przewlekłym bólem

Codzienne używanie marihuany zmniejsza zużycie opioidów przez pacjentów z przewlekłym bólem

0
Codzienne używanie marihuany zmniejsza zużycie opioidów przez pacjentów z przewlekłym bólem

Szereg badań wykazało, że osoby cierpiące na przewlekłe bóle zastępują marihuaną leki przeciwbólowe na receptę . Według najnowszych badań przeprowadzonych w tym tygodniu, używają oni konopi indyjskich, aby zastąpić leki opioidowe, które nie zostały przepisane przez lekarza, takie jak heroina.

Zaobserwowaliśmy niezależny negatywny związek między częstym używaniem konopi indyjskich a częstym nielegalnym używaniem opioidów wśród osób z przewlekłym bólem” – piszą autorzy. „Te odkrycia dostarczają dowodów na to, że konopie indyjskie mogą służyć jako uzupełnienie lub substytut używania nielegalnych opioidów wśród pacjentów z przewlekłym bólem.

Ponieważ populacja Stanów Zjednoczonych jest poważnie zagrożona przedawkowaniem opioidów, naukowcy z University of British Columbia i McGill University w Kanadzie, a także University of California w Los Angeles postanowili wykorzystać zebrane dane, aby zrozumieć, czy marihuana służy jako potencjalny substytut nielegalnych opioidów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Do ich analizy, która została opublikowana w PLOS Medicine, autorzy badania wykorzystali informacje z dwóch otwartych badań dotyczących 1152 osób używających narkotyków z Vancouver w Kanadzie. Badani zgłaszali odczuwanie silnego lub uporczywego bólu pomiędzy 2014 a 2017 r.

„Odkryliśmy, że osoby, które codziennie używają marihuany, mają o około 50% mniejsze szanse na codzienne używanie nielegalnych opioidów w porównaniu do osób, które nie używają marihuany”.

W okresie badania 455 osób zgłosiło codzienne używanie heroiny lub innych nielegalnych opioidów przez co najmniej jeden z sześciomiesięcznych okresów obserwacji w badaniach. Tymczasem 410 badanych twierdziło, że codziennie używa marihuany. W momencie pierwszego wywiadu, kiedy po raz pierwszy zgłoszono przewlekły ból, 583 uczestników stwierdziło, że używa marihuany codziennie lub okazjonalnie, a 269 stwierdziło, że codziennie używają niemedycznych opioidów.

Korzystając z modelu statystycznego, naukowcy odkryli, że „codzienne używanie konopi indyjskich było znacząco i negatywnie związane z codziennym nielegalnym używaniem opioidów”.

W tym badaniu analizowaliśmy wzorce częstotliwości używania konopi indyjskich w ostatnich 6 miesięcach i nielegalnego zażywania opioidów i stwierdziliśmy, że szanse na codzienne nielegalne używanie opioidów były niższe (o około połowę) wśród osób, które zgłosiły codzienne używanie konopi indyjskich w porównaniu do osób, które nie zgłosiły używania konopi indyjskich. Nie zaobserwowaliśmy jednak istotnego związku między sporadycznym używaniem konopi indyjskich a codziennym używaniem opioidów, co sugeruje, że może istnieć celowy element terapeutyczny związany z częstym używaniem konopi indyjskich.

W rzeczywistości znaczna liczba uczestników stwierdziła, że regularnie używa konopi indyjskich w celu łagodzenia bólu (148), snu (144), stresu (127) i nudności / utraty apetytu (123).

Odkrycia potwierdzają przekonanie wielu zwolenników legalizacji: zwiększenie dostępu do marihuany może pomóc złagodzić kryzys opioidowy.

W kontekście obecnego kryzysu opioidowego i niedawnego wprowadzenia krajowych ram regulacyjnych dotyczących zażywania konopi indyjskich w Kanadzie, częste używanie konopi wśród osób używających narkotyków, które zgłaszają odczuwanie bólu, może odgrywać ważną rolę w zapobieganiu częstemu nielegalnemu używaniu opioidów lub zastępowaniu ich”, czytamy w podsumowaniu badań.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj