- Reklama -
Banner

Codzienne używanie marihuany nie prowadzi do zmian w mózgu

Nowe badania, których celem była analiza wpływu konopi indyjskich na mózg stwierdzają, że “w mózgach dorosłych i młodzieży zaobserwowano, że nawet codzienne stosowanie marihuany nie powoduje zmian strukturalnych mózgu.” Te dane opublikowane w The Journal of Neuroscience są istotne, ponieważ brały pod uwagę kilka czynników, które mogły doprowadzić do nieprawidłowości w poprzednich raportach opisujących niektóre obszary mózgu wśród ludzi używających konopi indyjskich. We wcześniejszych badaniach, naukowcy zapomnieli o dosyć ważnym czynniku: alkoholu.

W tym badaniu naukowcy za pomocą rezonansu magnetycznego porównali mózgi 29 dorosłych konsumentów i 29 dorosłych osób, które nie używają marihuany. Dodatkowo zbadano również mózgi 50 nastoletnich użytkowników konopi i 50 nastolatków, którzy ich nie używają. Badane obszary mózgu to hipokamp, ciało migdałowate, jądro półleżące i móżdżek. Skany mózgów w połączeniu z analizą statystyczną pokazały, że w obu grupach nie wykazano żadnych różnic w badanych obszarach mózgu.

Problemem w wielu badaniach jest ich niezdolność do powiązania zmian wywołanych marihuaną z na przykład, statusem społeczno-ekonomicznym, historią używania konopi, wiekiem, płcią i alkoholem, które mogą powodować różne wyniki. To zaskakujące, że niewielu naukowców wzięło pod uwagę związek z innymi używkami takimi jak alkohol, który jest powszechnie znany i tolerowany, mimo, że negatywnie wpływa na strukturę mózgu i funkcje poznawcze.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zaledwie kilka dni temu, badania wykazały, że długotrwałe używanie marihuany nie prowadzi do negatywnego wpływu na płuca. Możemy mieć tylko nadzieję, że coraz to nowsze wyniki badań doprowadzą do lepszej polityki narkotykowej.

Fot. Djneight 

1 KOMENTARZ

 1. Mam pytanie czy marichuanba któa byli odurzeni badani była marihuana czy skunem zmodyfikowanym i pełnym chemi niestety to sie sprzedaje ??

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować