- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badania: Długoterminowe palenie marihuany nie ma negatywnego wpływu na płuca

Palenie jednego jointa dziennie przez okres 20 lat nie jest związane z niekorzystnymi zmianami płuc, jak wynika z danych opublikowanych w internecie, jeszcze przed drukiem w czasopiśnie Annals of American Thoracic Society.

palenie-marihuany-nie-ma-szkodliwego-wplywu-na-pluca
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Naukowcy z Uniwersytetu w Atlancie badali wpływ dymu z marihuana na zdrowie płuc, na dużej grupie Amerykanów w wieku od 18 do 59 roku życia. Badacze stwierdzili, że ekspozycja na dym konopi indyjskich nie była powiązana ze spadkiem lub szkodliwymi zmianami w badaniach spirometrycznych.

Autorzy dalej piszą, że dym z marihuany może nawet pomóc w chronieniu płuc u długoterminowych palaczy papierosów. Naukowcy stwierdzili, że “wzorzec działania marihuany jest wyraźnie inny niż w przypadku tytoniu.”

Autorzy badań przyznali, że codzienni konsumenci marihuany jedynie częściej stwierdzają objawy zapalenia oskrzeli. Oddzielne badania wskazują, że osoby które zamiast palić marihuanę waporyzują ją,  nie skarżą się na te niekorzystne objawy.

Badacze doszli do wniosku, że “duża reprezentatywna grupa Amerykanów, która przez 20 lat spalała jednego jointa dziennie, nie wykazywała nieprawidłowości w funkcjonowaniu płuc i, że palenie jednego jointa dziennie przez 20 lat nie ma wpływu na czynność płuc.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Oddzielne badania opublikowane w 2012 roku w The Journal of American Medical Association stwierdziły, że palenie jednego jointa dziennie przez siedem lat nie było związane z niepożądanymi działaniami funkcjonowania płuc.

Badania z 2013 roku opublikowane w Annals of American Thoracic Society przyznały, że palenie marihuany nie wpływa na rozwój raka płuc, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lub rozedmy. Wyniki stwierdzają, że “codzienne stosowanie marihuany nie wydaje się prowadzić do zaburzeń funkcji płuc. Ustalenia nie wskazują na zwiększone ryzyko raka płuc lub górnych dróg oddechowych. Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko powikłań płuc u regularnych konsumentów marihuany wydaje się stosunkowo niewielkie i znacznie niższe niż w przypadku palenia tytoniu.”

3 KOMENTARZE
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -