- Reklama -
Banner

Co to jest kannabicyklol (CBL)?

CBL (kannabicyklol) to nieodurzający kannabinoid występujący w konopiach indyjskich, ale w niewielkich ilościach. Podobnie jak kannabinoidy, takie jak CBN (kannabinol), CBL jest kannabinoidem, który powstaje, gdy CBC (kannabichromen) ulega degradacji poprzez ekspozycję na światło UV i utlenianie. Badania nad tym niewielkim kannabinoidem postępują powoli i niewiele wiadomo na temat działania i właściwości medycznych CBL.

Co to jest CBL (kannabicyklol)?

Kannabicyklol to drobny kannabinoid występujący w bardzo niskich stężeniach w konopiach indyjskich. CBL jest kannabinoidem powstałym w wyniku degradacji. Gdy CBC (kannabichromen) jest wystawiony na działanie światła lub utleniania, powstaje CBL. Dlatego kannabicyklol występuje tylko w śladowych ilościach w trichomach, a w wyższych stężeniach występuje w roślinie dopiero po zbiorach.

CBL został po raz pierwszy wyizolowany przez Korte i Siepera w 1964 roku, ale od tego czasu badania ujawniające właściwości tego drugorzędnego kannabinoidu postępują powoli. Stosunkowo niewiele wiadomo o właściwościach i właściwościach terapeutycznych CBL.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Obecnie większość wiedzy o kannabicyklolu koncentruje się na jego strukturze molekularnej. CBL nie zawiera w swoim składzie cząsteczkowym żadnych wiązań podwójnych; Zarówno w Δ9-THC, jak i Δ8-THC wiązania podwójne są odpowiedzialne za odurzające właściwości psychoaktywne, z którymi kojarzona jest marihuana. CBL jest zatem najprawdopodobniej nieodurzający, ponieważ w swojej strukturze nie posiada podwójnego wiązania.

Jakie są zalety kannabicyklolu?

Podobnie jak w przypadku wielu mniejszych kannabinoidów, naukowcy wciąż odkrywają właściwości i zalety kannabicyklolu. Nie przeprowadzono jeszcze oceny farmakologicznej CBL. Ponieważ ilość badań drobnymi kannabinoidami rośnie, prawdopodobnie nadchodzące lata dostarczą nam pełniejszego zrozumienia unikalnych właściwości kannabicyklolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować