- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Co to jest kannabicyklol (CBL)?

CBL (kannabicyklol) to nieodurzający kannabinoid występujący w konopiach indyjskich, ale w niewielkich ilościach. Podobnie jak kannabinoidy, takie jak CBN (kannabinol), CBL jest kannabinoidem, który powstaje, gdy CBC (kannabichromen) ulega degradacji poprzez ekspozycję na światło UV i utlenianie. Badania nad tym niewielkim kannabinoidem postępują powoli i niewiele wiadomo na temat działania i właściwości medycznych CBL.

CBL - kannabicyklol
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Co to jest CBL (kannabicyklol)?

Kannabicyklol to drobny kannabinoid występujący w bardzo niskich stężeniach w konopiach indyjskich. CBL jest kannabinoidem powstałym w wyniku degradacji. Gdy CBC (kannabichromen) jest wystawiony na działanie światła lub utleniania, powstaje CBL. Dlatego kannabicyklol występuje tylko w śladowych ilościach w trichomach, a w wyższych stężeniach występuje w roślinie dopiero po zbiorach.

CBL został po raz pierwszy wyizolowany przez Korte i Siepera w 1964 roku, ale od tego czasu badania ujawniające właściwości tego drugorzędnego kannabinoidu postępują powoli. Stosunkowo niewiele wiadomo o właściwościach i właściwościach terapeutycznych CBL.

Obecnie większość wiedzy o kannabicyklolu koncentruje się na jego strukturze molekularnej. CBL nie zawiera w swoim składzie cząsteczkowym żadnych wiązań podwójnych; Zarówno w Δ9-THC, jak i Δ8-THC wiązania podwójne są odpowiedzialne za odurzające właściwości psychoaktywne, z którymi kojarzona jest marihuana. CBL jest zatem najprawdopodobniej nieodurzający, ponieważ w swojej strukturze nie posiada podwójnego wiązania.

Jakie są zalety kannabicyklolu?

Podobnie jak w przypadku wielu mniejszych kannabinoidów, naukowcy wciąż odkrywają właściwości i zalety kannabicyklolu. Nie przeprowadzono jeszcze oceny farmakologicznej CBL. Ponieważ ilość badań drobnymi kannabinoidami rośnie, prawdopodobnie nadchodzące lata dostarczą nam pełniejszego zrozumienia unikalnych właściwości kannabicyklolu.

- Reklama - Cannabis Light logo
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -