Dołącz do nas

Legalizacja

Chile dekryminalizuje posiadanie i uprawę marihuany!

mezczyzna trzymajacy topa marihuany podczas marszu legalizacyjnego w chile

We wtorek Niższa Izba Parlamentu w Chile zatwierdziła ustawę, które dekryminalizuje marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych. 68 posłów opowiedziało się za dekryminalizacją, 39 było przeciwnych a pięciu wstrzymało się od głosu.

Mieszkańcy Chile będą mogli posiadać do 10 gramów marihuany i uprawiać do sześciu roślin. Marihuanę będzie można posiadać i uprawiać zarówno do celów medycznych i religijnych, ale jeśli projekt zostanie zatwierdzony przez senat, marihuana będzie dozwolona również do celów rekreacyjnych.

Projekt ustawy ma zostać oceniony przez komisję zdrowia, i ostatecznie przejdzie głosowanie w senacie. Do tej pory, sadzenie, sprzedaż i transport marihuany zagrożone było karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama Susz CBD Sklep

“To historyczny dzień dla użytkowników medycznych, którzy chcą przestać być prześladowani i chcą być w stanie uzyskać dostęp do leku, który mogą uprawiać w swoich ogrodach” – powiedział Karol Cariola.

Do tej pory Urugwaj, Jamajka, Kolorado, Waszyngton, Alaska i Oregon zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a ponad 20 innych stanów złagodziło przepisy dotyczące używania marihuany do celów osobistych lub medycznych.

 

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne