- Reklama -
Banner

Chile dekryminalizuje posiadanie i uprawę marihuany!

We wtorek Niższa Izba Parlamentu w Chile zatwierdziła ustawę, które dekryminalizuje marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych. 68 posłów opowiedziało się za dekryminalizacją, 39 było przeciwnych a pięciu wstrzymało się od głosu.

Mieszkańcy Chile będą mogli posiadać do 10 gramów marihuany i uprawiać do sześciu roślin. Marihuanę będzie można posiadać i uprawiać zarówno do celów medycznych i religijnych, ale jeśli projekt zostanie zatwierdzony przez senat, marihuana będzie dozwolona również do celów rekreacyjnych.

Projekt ustawy ma zostać oceniony przez komisję zdrowia, i ostatecznie przejdzie głosowanie w senacie. Do tej pory, sadzenie, sprzedaż i transport marihuany zagrożone było karą do 15 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“To historyczny dzień dla użytkowników medycznych, którzy chcą przestać być prześladowani i chcą być w stanie uzyskać dostęp do leku, który mogą uprawiać w swoich ogrodach” – powiedział Karol Cariola.

Do tej pory Urugwaj, Jamajka, Kolorado, Waszyngton, Alaska i Oregon zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a ponad 20 innych stanów złagodziło przepisy dotyczące używania marihuany do celów osobistych lub medycznych.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować