Chile dekryminalizuje posiadanie i uprawę marihuany!

We wtorek Niższa Izba Parlamentu w Chile zatwierdziła ustawę, które dekryminalizuje marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych. 68 posłów opowiedziało się za dekryminalizacją, 39 było przeciwnych a pięciu wstrzymało się od głosu.

mezczyzna trzymajacy topa marihuany podczas marszu legalizacyjnego w chile
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mieszkańcy Chile będą mogli posiadać do 10 gramów marihuany i uprawiać do sześciu roślin. Marihuanę będzie można posiadać i uprawiać zarówno do celów medycznych i religijnych, ale jeśli projekt zostanie zatwierdzony przez senat, marihuana będzie dozwolona również do celów rekreacyjnych.

Projekt ustawy ma zostać oceniony przez komisję zdrowia, i ostatecznie przejdzie głosowanie w senacie. Do tej pory, sadzenie, sprzedaż i transport marihuany zagrożone było karą do 15 lat pozbawienia wolności.

“To historyczny dzień dla użytkowników medycznych, którzy chcą przestać być prześladowani i chcą być w stanie uzyskać dostęp do leku, który mogą uprawiać w swoich ogrodach” – powiedział Karol Cariola.

Do tej pory Urugwaj, Jamajka, Kolorado, Waszyngton, Alaska i Oregon zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a ponad 20 innych stanów złagodziło przepisy dotyczące używania marihuany do celów osobistych lub medycznych.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -