- Reklama -
Banner

Chile dekryminalizuje posiadanie i uprawę marihuany!

We wtorek Niższa Izba Parlamentu w Chile zatwierdziła ustawę, które dekryminalizuje marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych. 68 posłów opowiedziało się za dekryminalizacją, 39 było przeciwnych a pięciu wstrzymało się od głosu.

Mieszkańcy Chile będą mogli posiadać do 10 gramów marihuany i uprawiać do sześciu roślin. Marihuanę będzie można posiadać i uprawiać zarówno do celów medycznych i religijnych, ale jeśli projekt zostanie zatwierdzony przez senat, marihuana będzie dozwolona również do celów rekreacyjnych.

Projekt ustawy ma zostać oceniony przez komisję zdrowia, i ostatecznie przejdzie głosowanie w senacie. Do tej pory, sadzenie, sprzedaż i transport marihuany zagrożone było karą do 15 lat pozbawienia wolności.

“To historyczny dzień dla użytkowników medycznych, którzy chcą przestać być prześladowani i chcą być w stanie uzyskać dostęp do leku, który mogą uprawiać w swoich ogrodach” – powiedział Karol Cariola.

Do tej pory Urugwaj, Jamajka, Kolorado, Waszyngton, Alaska i Oregon zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a ponad 20 innych stanów złagodziło przepisy dotyczące używania marihuany do celów osobistych lub medycznych.

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 

Mogą Cię zainteresować