- Reklama -
Banner

Biznesmen skonstruował sportowy samochód wykonany z konopi

Wykonany na podwoziu samochodu marki Mazda, samochód z konopi określany jest jako “green machine”, a wkrótce może być on widoczny na drogach na całym świecie.

Człowiek, który stoi za stworzeniem samochodu z konopi to Bruce Michael Dietzen z Florydy. Ma on nadzieje, że przyjazny dla środowiska samochód z konopi pomoże w szerzeniu informacji na temat konopi i zastosowań tej rośliny.

samochod-z-konopi

“Konopie są nadal uważane za niebezpieczny narkotyk według rządu. Są one uważane za równie niebezpieczne co heroina czy kokaina – to szaleństwo!”

Ten ekologiczny samochód składa się z trzech warstw włókna konopnego, które jest lżejsze i bardziej wytrzymałe niż obecnie stosowane włókno szklane.

samochod-z-konopi-6

Samochód jest równie szybki co wytrzymały. Konstruktor szacuje, że karoseria samochodu jest co najmniej 10 razy bardziej odporna na wgniecenia niż stal.

“Karoseria samochodu jest wykonana z konopi i waży około 50 kilogramów.

samochod-z-konopi-7

Inspiracją do budowy samochodu z konopi była historia Henry’ego Forda, który korzystając z konopi, w 1941 roku zbudował pierwszy na świecie samochód wykonany z konopi. Był on również jednym z pierwszych, którzy w celu napędzenia samochodu zastosowali biopaliwo z konopi.

samochod-z-konopi-5

Budowa samochodu z konopi nie była jednak łatwym zadaniem dla konstruktora, ponieważ pozyskanie materiału okazało się trudniejsze, niż się spodziewał.

“Mieszkam na Florydzie, gdzie uprawa konopi przemysłowych nadal jest nielegalna, więc musiałem importować materiał z Chin.”

samochod-z-konopi-8

Samochód napędzany jest biopaliwem z przetworzonych odpadów rolniczych i oczekuje się, że będzie miał o wiele mniejszą emisję dwutlenku węgla niż w przypadku standardowych samochodów elektrycznych, które trafiają do masowej produkcji.

samochod-z-konopi-9

“Wiele krajów zaczyna legalnie uprawiać konopie przemysłowe, a to wielki znak, że wracamy do punktu, w którym zaczęło się wytwarzanie produktów z konopi przemysłowych. Powinniśmy zrobić wszystko co możemy, abyśmy mogli uprawiać konopie na biopaliwo, papier, plastik i wszystko co możliwe.”

 

 

3 KOMENTARZE

 1. Ograniczenie przemysłu opartego na konopiach to jedno z większych przestępstw na ludzkości i planecie. Wycinanie olbrzymich połaci lasu mimo że papier można robić z czegoś co de facto jest chwastem, marnowanie olbrzymich przestrzeni i ilości wody na uprawianie bawełny mimo że bez problemu można podobny materiał zrobić z konopi itp. itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować