- Reklama -
Banner

Argentyna zezwoli pacjentom na uprawę marihuany w domu. Olejki z THC będą dostępne w aptekach

Od 22 lipca Argentyna zezwoli na domową uprawę konopi indyjskich oraz sprzedaż olejów i maści z konopi indyjskich w aptekach, co do tej pory nie było uwzględnione w przepisach dotyczących medycznego stosowania konopi indyjskich. Pacjenci będą mogli własnoręcznie uprawiać marihuanę do celów medycznych.

To nowe rozporządzenie zostało przygotowane przez argentyńskiego ministra zdrowia i innych kluczowych interesariuszy i stanowi ogromny krok naprzód w dziedzinie konopi indyjskich w Argentynie.

W środę minister zdrowia spotkał się z politykami w celu ostatecznego ustalenia szczegółów projektu, który pozwoli na domową uprawę konopi indyjskich przez zarejestrowanych pacjentów oraz produkcję olejków i środków do miejscowego stosowania przez lokalne apteki, które następnie będą mogły odsprzedawać leki pacjentom.

Facundo Garreton, dyrektor YVY Life Sciences, firmy zajmującej się medycznymi konopiami indyjskimi z sąsiedniego Urugwaju, powiedział, że jest to ogromnie ważny krok dla kraju, który do tej pory nie był kojarzony z liberalnymi przepisami dotyczącymi medycznej marihuany.

„Wiedząc, że marihuana może złagodzić cierpienie wielu ludzi i nic z tym nie robić, to prawdziwa zbrodnia” – powiedział Facundo Garreton, dyrektor firmy konopnej YVY Life Sciences w Urugwaju. „Dobre regulacje pozwolą poznać potrzeby każdego pacjenta, co chcą i gdzie chcą kupić produkt, a jednocześnie dają możliwość kontrolowania jakości produktu. Mamy nadzieję, że to początek drogi prowadzącej do pełnej regulacji narodowych upraw konopi indyjskich”.

Ewolucja konopi do celów medycznych w Argentynie

Podczas gdy Argentyna zalegalizowała marihuanę medyczną w 2017 r., według lokalnych aktywistów i pacjentów medycznych prawo do tej pory ignorowało potrzeby pacjentów. Przepisy nie były zbyt jasne, a większość pacjentów nadal polegała na marihuanie z czarnego rynku.

Teraz, zgodnie z nowym prawem, pacjenci mogą samodzielnie uprawiać konopie lub zlecić uprawę lokalnym jednostkom. Rząd wciąż opracowuje limity dla pacjentów, ale te ograniczenia nie zostały jeszcze wdrożone. Argentyna ostatecznie opracuje również plan stworzenia narodowych upraw konopi indyjskich na dużą skalę.

„Jak widzimy na całym świecie, marihuana może również tworzyć nowe miejsca pracy w wielu sektorach, nie tylko w medycynie, ale także w rolnictwie, handlu i produkcji ”- powiedziała Gabriela Cancellaro, szefowa organizacji pozarządowej.

Argentyna ma sąsiadów, takich jak Brazylia i Urugwaj, w których rynek marihuany medycznej (i rekreacyjnej w Urugwaju – przyp. red) kwitnie, więc teraz jest świetny czas, aby Argentyna wykorzystała swoje możliwości i dostarczała konopie obywatelom oraz eksportowała je do sąsiadów, którzy używają ich do celów medycznych.

Jak dotąd lista chorób kwalifikujących do uzyskania recepty na konopie indyjskie nie została opublikowana, ale aktywiści spodziewają się, że obejmie ona więcej jednostek chorobowych niż obecna lista, która jest ograniczona i zezwala na używanie konopi indyjskich tylko przez dzieci z padaczką.

Teraz, dzięki tej zmianie, pacjenci w Argentynie będą mogli legalnie uzyskać dostęp do legalnej marihuany, dzięki czemu nie będą musieli kupować jej na czarnym rynku. Jeśli chodzi o przemysł konopny, który może generować wielomilionowe zyski, Argentyna może być w stanie dogonić sąsiednie kraje, jeśli tylko wprowadzone zostaną regulacje dotyczące stworzenia narodowych upraw konopi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować