- Reklama -
Banner

Aplikacja Smoker Sesh wygrywa konkurs dla start-upów zajmujących się konopiami indyjskimi na Uniwersytecie Bostońskim

W Boston University (BU) w Massachusetts odbył się konkurs dla start-upów z branży konopnej, w którym zwyciężyła aplikacja JoinME. Aplikacja ta umożliwia użytkownikom lokalizowanie i spotykanie się z innymi miłośnikami konopi o podobnych zainteresowaniach.

Konkurs ten, organizowany przez absolwentów BU z firmy Green Lion Partners, odbywa się już po raz szósty. Studenci i absolwenci BU prezentują swoje pomysły na biznes w stylu programu “Shark Tank” przed jurorami, mając szansę na wygraną 10 000 dolarów i darmowe usługi konsultingowe.

W tym roku nagrodę główną zdobyła aplikacja JoinME, stworzona przez Marco Rotellę i Claudio Bettiniego. Aplikacja pozwala na spotkania i wspólne palenie konopi z innymi użytkownikami. Bettini, po odebraniu nagrody, wyraził dumę z ich projektu i nadzieję na dalszy rozwój.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Konkurs wspierają również Jeff Zucker i Mike Bologna z Green Lion Partners, firmy specjalizującej się w strategiach biznesowych dla branży konopnej. Uczestnictwo w konkursie jest możliwe dla start-upów związanych z konopiami, pod warunkiem, że nie zajmują się bezpośrednio rośliną.

Rotella i Bettini planują dalsze promowanie swojej aplikacji, w tym przez program ambasadorski na uniwersytetach i reklamę w lokalnych sklepach z akcesoriami do palenia i legalną marihuaną. Inni finaliści to m.in. firma software’owa GreenCloud, firma konopna IPNPC oraz usługa dostawy Smoking.com.

BU otwiera się na biznes związany z konopiami, choć na terenie kampusu ich używanie jest nielegalne. Jednak zmieniające się prawa skłaniają uczelnię do zmian. Uniwersytet zajmuje się także badaniami nad medycznym zastosowaniem konopi.

Jednocześnie Boston University jest zaangażowane w badania nad medycznymi zastosowaniami konopi, choć ich używanie na terenie kampusu również pozostaje nielegalne. Badacze z Boston University współpracują też z innymi uczelniami, takimi jak Brown University i University of Minnesota, aby zbadać, jak konopie wpływają na aktywność fizyczną osób z HIV.

Profesor Jay Wexler z Wydziału Prawa Boston University opublikował książkę “Weed Rules“, w której argumentuje, że znormalizowanie konopi jest konieczne, teraz kiedy zostały one zalegalizowane w 24 stanach.

W konkursie na Boston University ważnym aspektem było także podkreślenie roli równości społecznej. Jeden z sędziów, Kim Napoli, zwrócił uwagę na konieczność włączenia elementów różnorodności i inkluzywności w start-upach. Napoli podkreślił znaczenie zatrudniania osób odpowiedzialnych za te aspekty w ramach firmy i samej aplikacji.

Konkurs BU to także okazja dla uczestników do wysłuchania doświadczeń poprzednich zwycięzców, takich jak Marion McNabb, prezes Cannabis Center of Excellence, oraz Carl Palme, założyciel i CEO Boundless Robotics.

Inicjatywa ta dowodzi, że Boston University aktywnie włącza się w rozwój branży konopnej, jednocześnie podkreślając ważność działań na rzecz równości społecznej i innowacyjności w tej dziedzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować