- Reklama -
Banner

Amerykański przemysł legalnej marihuany stworzy 108 000 nowych miejsc pracy w 2023 r.

Nowy raport przewiduje, że legalny przemysł konopi indyjskich stworzy w tym roku ponad 100 000 nowych miejsc pracy.

W miarę jak coraz więcej stanów legalizuje konopie indyjskie, rośnie ilość osób zatrudnionych w branży konopnej. Nowe badanie przeprowadzone przez CannabizTeam, firmę zajmującą się wyszukiwaniem kadry kierowniczej i rekrutacją, szacuje, że w 2023 r. powstanie około 108 000 nowych miejsc pracy związanych z konopiami indyjskimi.

Zgodnie z nowym raportem Leafly i Whitney Economics, legalny przemysł konopny w Ameryce zatrudnia obecnie prawie dwa razy więcej pracowników pełnoetatowych niż w 2019 roku. W styczniu 2022 roku już 428 059 Amerykanów pracowało w pełnym wymiarze godzin w sektorze konopi indyjskich, w porównaniu z 321 000 w 2020 r.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jak w każdym sektorze, potrzebni są kierownicy, magazynierzy, programiści, marketerzy i sprzedawcy, a także prawnicy i specjaliści od public relations. Poza tym biolodzy, chemicy, rolnicy, eksperci od żywności i napojów, ogrodnicy i doradcy klientów, którzy mają doświadczenie w zakresie doradztwa dotyczącego produktów z konopi indyjskich. To tylko niektórzy z poszukiwanych specjalistów w branży konopnej.

Według raportu, wzrost zatrudnienia jest widoczny we wszystkich trzech głównych obszarach w branży, czyli uprawie, testowaniu produktów pod kątem kannabinoidów i terpenów oraz handlu detalicznym. Istnieją również możliwości dla producentów różnych urządzeń, w tym sprzętu rolniczego i oświetlenia, sprzętu do analizy chemicznej i materiałów merchandisingowych.

Wydajna uprawa wysokiej jakości marihuany na dużą skalę jest jednym z najlepiej płatnych zawodów, a wiceprezes ds. uprawy zarabia średnio 256 300 dolarów rocznie. Dyrektorzy finansowi są również bardzo poszukiwani i z pewnością nie będą narzekać na zarobki.

Branding i marketing należą prawdopodobnie do jednych z najważniejszych obszarów w branży konopnej. Każdy nowy stan, który legalizuje marihuanę, oferuje szeroko otwarty rynek dla firm, które chcą zbudować rozpoznawalność marki i pozyskiwać pozytywne opinie od klientów.

Brak federalnej legalizacji oznacza, że nie pojawiły się jeszcze żadne krajowe marki. Na razie każdy stan ma określone ograniczenia dotyczące tego, jak, kiedy i gdzie można reklamować konopie indyjskie, więc we wszystkich obszarach tej nowej branży niezbędna jest specjalistyczna wiedza, aby prowadzić biznes zgodnie z wytycznymi dla branży.

Eksperci obliczyli, że sprzedaż konopi osiągnęła 33 miliardy dolarów w globalnej sprzedaży w 2022 roku. Średnia pensja kierowników sklepów z legalną marihuaną wzrosła o 6% we wszystkich firmach zajmujących się konopiami indyjskimi.

Firmy z branży konopi indyjskich poszukują doświadczonych ekspertów w dziedzinie upraw z udokumentowanym doświadczeniem w pracy przy uprawie outdoor i obiektach zamkniętych na dużą skalę w wielu lokalizacjach. Jednak można również znaleźć pracę na poziomie podstawowym, taką jak pomoc przy zbiorach oraz przycinanie kwiatów po zbiorach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować