- Reklama -
Banner

Amerykańska agencja DEA zwiększa produkcję marihuany, psylocybiny i DMT na cele badawcze

Administracja ds. Egzekwowania Przepisów o Narkotykach (DEA) w Stanach Zjednoczonych podjęła decyzję o zwiększeniu ilości produkcyjnych dla substancji takich jak THC, psylocybina i DMT, wykorzystywanych w badaniach naukowych. W najnowszym komunikacie, który ma zostać opublikowany w Federalnym Rejestrze, podkreślono, że zmiany te są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez zarejestrowanych producentów tych substancji.

Zwiększone kwoty dla THC i innych substancji

DEA niemal podwoiła kwoty dla delta-9 THC oraz innych form tetrahydrokannabinolu, ustalając je odpowiednio na 1,523,040 gramów i 1,166,130 gramów. Z kolei dla psylocybiny ilości zwiększono z 15,000 do 20,000 gramów, a dla DMT z 3,000 do 11,000 gramów. Warto zauważyć, że cele produkcyjne dla marihuany oraz innych związków psychodelicznych pozostają na poziomie zaproponowanym w listopadzie.

Stałe poziomy produkcji i rosnące zainteresowanie

Ilości dla tych substancji są w dużej mierze zgodne z poziomami produkcji DEA na rok 2023, choć agencja na ogół zezwala na wyższe ilości z roku na rok. Jest to związane ze wzrostem zainteresowania terapeutycznym potencjałem marihuany i psychodelików. W ostatnich latach szczególnie dotyczy to psychodelików, co idzie w parze z historycznymi reformami na poziomie lokalnym, stanowym i federalnym w kwestii dekryminalizacji roślin i grzybów halucynogennych oraz promowania badań naukowych i dostępu terapeutycznego.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Reakcja na wnioski o zwiększenie kwot

W nowym dokumencie DEA odpowiedziała również na komentarze, w których proszono o zwiększenie kwot produkcji psychodelików na potrzeby “użytku religijnego”. Agencja wskazała, że już wcześniej prowadziła rozmowy z przedstawicielami społeczności rdzennych i nadal jest otwarta na dalsze zaangażowanie i wkład w te działania. Zaznaczono, że kwoty produkcji są ustalane częściowo na podstawie indywidualnych wniosków o ilości produkcyjne składanych przez zarejestrowanych producentów tych substancji.

DEA a badania nad substancjami z harmonogramu I

DEA promuje zwiększanie ilości produkcji substancji z harmonogramu I jako dowód na wsparcie rygorystycznych badań nad tymi substancjami. Jednakże agencja spotyka się z krytyką ze strony działaczy i naukowców za działania, które są uznawane za przeciwne promowaniu badań. Na przykład, DEA ogłosiła, że podejmie kolejną próbę zakazania dwóch psychodelików, po porzuceniu swojej pierwotnej propozycji regulacji w 2022 roku.

Podsumowanie

Podwyższone kwoty produkcji na rok 2024 wpisują się w kontekst trwającego przeglądu administracyjnego statusu klasyfikacji marihuany, który DEA aktywnie przeprowadza po otrzymaniu rekomendacji od Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA (HHS) dotyczącej przeniesienia marihuany z harmonogramu I do harmonogramu III.

Warto również wspomnieć, że Administracja Żywności i Leków (FDA) rozważa wniosek o autoryzację stosowania MDMA jako leku na receptę na zespół stresu pourazowego (PTSD), biorąc pod uwagę kliniczne badania wykazujące jego skuteczność terapeutyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować