- Reklama -
Banner

Amerykanie wydali więcej na legalną marihuanę w 2022 roku niż na czekoladę i piwo

W ostatnim roku wydatki Amerykanów na produkty związane z marihuaną przekroczyły sumy wydawane na słodycze i piwo rzemieślnicze. Sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach wyniosła ponad 30 miliardów dolarów w ciągu ostatniego roku, w porównaniu z 18 miliardami na słodkie przysmaki. Kwota wydatków na legalną marihuanę wzrosła o ponad 12 milionów dolarów w stosunku do roku poprzedniego.

Rynek legalnej marihuany w USA rośnie w siłę, przede wszystkim dzięki legalizacji sprzedaży w kolejnych stanach. Kilka lat temu marihuana była legalna tylko w Waszyngtonie i Kolorado, teraz, po wprowadzeniu zmian w prawie, sprzedaż jest dozwolona w 20 stanach. Mimo że federalni regulatorzy wciąż nie są zgodni co do ogólnokrajowej dekryminalizacji, liczba sklepów związanych z marihuaną rośnie, co korzystnie wpływa na rynek.

Według raportu opublikowanego przez MJBizDaily, w 2022 roku Amerykanie wydali więcej pieniędzy na legalną marihuanę niż na czekoladki i piwo rzemieślnicze razem wzięte. Rynek legalnej marihuany przekroczył również wydatki na leki przeciwbólowe, osiągając wartość 22,8 miliarda dolarów w stosunku do 18,2 miliarda dolarów na leki.

Marihuana i czekolada - połączenie idealne?

Zgodnie z danymi MJBizDaily, w kolejnych latach wartość rynku legalnej marihuany będzie stale rosła. Do 2024 roku wydatki na marihuanę powinny wzrosnąć o kolejne 3,6 miliarda dolarów, a do 2028 roku prognozuje się sprzedaż na poziomie 57 miliardów dolarów.

Według ekspertów legalizacja marihuany przyczyniła się do wzrostu gospodarczego w USA. Przemysł związany z marihuaną obejmuje wiele gałęzi, w tym produkcję, handel, usługi doradcze i usługi prawne. Liczba miejsc pracy w sektorze ciągle rośnie, a podatki ze sprzedaży legalnej marihuany przyczyniają się do zwiększenia wpływów budżetowych.

Po wprowadzeniu legalizacji, firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją marihuany legalnej notują ogromne zyski. Przykładem może być stan Kolorado, gdzie w ciągu pięciu lat od legalizacji, w branży tej powstało ponad 40 000 nowych miejsc pracy. Ponadto, legalna produkcja marihuany generuje dochody z podatków, które mogą być przeznaczone na finansowanie różnych dziedzin, takich jak edukacja czy służba zdrowia.

Legalizacja marihuany ma również pozytywny wpływ na społeczeństwo. Zdaniem zwolenników konopi, ich legalizacja zmniejsza liczbę przestępstw związanych z handlem narkotykami oraz przyczynia się do zmniejszenia liczby aresztowań i kar więzienia związanych z posiadaniem niewielkich ilości marihuany. Ponadto, legalizacja może przyczynić się do zmniejszenia wpływu karteli narkotykowych i organizacji przestępczych na rynek narkotykowy.

Mimo to, istnieją również obawy związane z legalizacją marihuany. Jednym z głównych argumentów przeciwników legalizacji jest fakt, że marihuana może być szkodliwa dla zdrowia i może prowadzić do uzależnień. Ponadto, obawiają się, że legalizacja marihuany może prowadzić do wzrostu liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców znajdujących się pod wpływem THC.

Oczywiści, legalizacja marihuany ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Jednakże, w wielu krajach na całym świecie, w tym w niektórych stanach USA, legalizacja marihuany staje się coraz bardziej popularna. W przyszłości może to przyczynić się do zmian w podejściu do liberalizacji prawa związanego z konopiami w innych państwach i prowadzić do stworzenia nowych sposobów na kontrolowanie i ograniczanie szkód związanych z ich użytkowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Kup teraz
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz

Mogą Cię zainteresować