- Reklama -
Banner

76 kg marihuany z Kanady nie trafi na warszawski rynek. Celnicy udaremnili przemyt

Warszawscy funkcjonariusze celno-skarbowi zabezpieczyli prawie 76 kilogramów marihuany, które ukryte były w przesyłkach kurierskich zawierających “kawę i zabawki”.

16 przesyłek o wadze od 3 do 7 kg zostało wysłanych z Kanady i miały trafić do odbiorców z Polski i Wielkiej Brytanii. Wartość zabezpieczonej marihuany to ponad 2 miliony złotych.

76 kilogramów marihuany z Kanady zabezpieczone przez warszawską Izbę Skarbową

Funkcjonariusze celno-skarbowi w magazynie położonym w pobliżu Lotniska Chopina, wytypowali do kontroli paczkę, która miała zawierać zabawki i kawę. Podejrzenia wzbudziła puszka z kawą, której nie dało się otworzyć po ściągnięciu plastikowej osłonki.

Po jej otwarciu, okazało się, że oprócz znikomej ilości kawy, ukryto w niej dwie foliowe torebki z suszem roślinnym, wydzielającym specyficzny zapach. – czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

76kg kanadyjskiej marihuany ukryte w kawie

Marihuana z kanady ukryta w kawie

Funkcjonariusze przeanalizowali dokumenty załączone do przesyłki i sprawdzili wszystkie paczki, które według deklaracji zawierały kawę i zabawki, a także te, które zostały zaadresowane tym samym charakterem pisma.

Paczki zostały nadane do jednego odbiorcy w Polsce, jednego w Irlandii oraz jedenastu odbiorców w Wielkiej Brytanii. – informuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Po odkryciu 76 kilogramów marihuany w puszkach po kawie, celnicy powiadomili  Biuro Śledcze Policji Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Radomiu wstrzeli śledztwo w sprawie przemyty i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

W wyniku podjętych działań, adresat przesyłki, mieszkaniec Radomia, usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości marihuany i przemytu na terytorium Polski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w sprawę zamieszane są dwie kolejne osoby, które podejrzane są o posiadanie narkotyków. Policja poinformowała, że sprawa ma charakter rozwojowy i międzynarodowy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować