63 procent Londyńczyków chce legalizacji marihuany

Londyńczycy zdecydowanie popierają legalizację marihuany w celach rekreacyjnych dla dorosłych, według sondażu zleconego przez Evening Standard i niezależny ośrodek analityczny Volteface.

Sześćdziesiąt trzy procent mieszkańców Londynu popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych, a tylko 19 procent sprzeciwia się temu pomysłowi. W całym kraju, 47 procent obywateli jest za legalizacją, 30 procent przeciwko, a 23 procent jest niezdecydowanych.

Sondaż przeprowadzony przez Survation jest pierwszym badaniem opinii publicznej po tym, jak konopie indyjskie do celów medycznych zostały zalegalizowane w listopadzie ubiegłego roku.

W porównaniu do poprzedniego sondażu przeprowadzonego przez YouGov latem ubiegłego roku, w którym opinia publiczna w sprawie legalizacji została równo podzielona, najnowsze badania wykazały znaczny wzrost poparcia dla legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

Konopie indyjskie są najczęściej używaną nielegalną substancją w Wielkiej Brytanii i szacuje się, że korzysta z niej 3 miliony użytkowników. Ogółem jest to rynek o wartości około 2,5 miliarda funtów, z potencjalnymi dochodami podatkowymi w wysokości 1 miliarda funtów, według Instytutu Spraw Gospodarczych.

W sondażu zapytano ankietowanych, jakie argumenty przekonują ich za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych. Oto najważniejsze z nich:

  • Czynniki ekonomiczne miały największy wpływ: 72 procent przekonało, że dzięki legalizacji 2,5 miliarda funtów zostanie zabrane z rąk przestępców i zostaną one wprowadzone do legalnego rynku.
  • 68 procent osób przekonał fakt, że dzięki legalizacji można przeznaczyć 1 miliard funtów na usługi publiczne.
  • 68 procent motywował argument, że legalizacja pozwoliłaby władzom na ścisłe regulowanie i oznaczanie mocy sprzedawanych konopi.
  • 66 procent stwierdziło, że legalizacja ograniczy dzieciom i młodzieży dostęp do konopi
  • 66 procent uważa, że legalizacja doprowadzi do spadku przemocy

Polecane produkty

Snoop Dogg porównał jak starzał się nadużywając marihuany i jak starzał się Paul Gascoigne nadużywający alkoholu

Alkohol vs Marihuana – Snoop Dogg porównał, jak używki wpływają na starzenie się organizmu

Pacjent, który dziennie zużywa 100g marihuany medycznej otrzymał zgodę na posiadanie kilograma

Pacjent, który dziennie zużywa 100g medycznej marihuany otrzymał zgodę na posiadanie kilograma