- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Pisarka Patricia Cornwell przekazała 500.000$ na badania medycznej marihuany

Co sprawia, że pisarka która sprzedaje najwięcej kryminałów Patricia Cornwell, która nie ma wyraźnego związku ani z medyczną marihuaną, ani bez historii aktywizmu, wydaje 500.000 dolarów na finansowanie badań nad marihuaną? Odpowiedź jest jedna: miłość. Jest ona żoną jednego z głównych badaczy marihuany, dr Staci Gruber. W poniedziałek Gruber ogłosił, że dostał on prezent od Cornwell – finansowanie nowych badań marihuany dla programu Neuroscientific Discovery. Harvard Magazine opublikował artykuł na temat nowego badania, który dostarcza więcej informacji.

medyczna-marihuana-badania
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Większość badań na temat marihuany, do tej pory koncentrowało się na jej skuteczności, lub na jej objawach u pacjentów. Główny badacz Staci Gruber ma nadzieję, że nowa inicjatywa, pierwsza tego rodzaju, zacznie odpowiadać na pytania dotyczące tego, czy medyczna marihuana wpływa na funkcje poznawcze, pozytywnie lub negatywnie – i dlaczego. Dane będą zbierane empirycznie podczas badania pacjentów”.

Podczas gdy nikt nie wspomniał o przyczynach darowizny Cornwell, filantropia nie jest dla niej nowa. Autorka popularnej serii książek wcześniej dokonała darowizn na łączną kwotę liczoną w milionach dolarów, na przykład na takie miejsca jak Muzeum Sztuki Harvarda, i Centrum Straus. W początkowej fazie badań naukowcy będą zbierać dane od pacjentów cierpiących między innymi na bóle, niepokój i zespół stresu pourazowego. Żaden z badanych nie miał wcześniej nic wspólnego z medyczną marihuaną. Skanowanie mózgu i testy poznawcze poinformują badaczy o znaczących zmianach. Miejmy nadzieję, że to badanie dostarczy użytecznych dowodów medycznych dla ustawodawców i lekarzy, którzy rozważą możliwość leczenia pacjentów za pomocą medycznej marihuany.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -