- Reklama -
Banner

Pisarka Patricia Cornwell przekazała 500.000$ na badania medycznej marihuany

Co sprawia, że pisarka która sprzedaje najwięcej kryminałów Patricia Cornwell, która nie ma wyraźnego związku ani z medyczną marihuaną, ani bez historii aktywizmu, wydaje 500.000 dolarów na finansowanie badań nad marihuaną? Odpowiedź jest jedna: miłość. Jest ona żoną jednego z głównych badaczy marihuany, dr Staci Gruber. W poniedziałek Gruber ogłosił, że dostał on prezent od Cornwell – finansowanie nowych badań marihuany dla programu Neuroscientific Discovery. Harvard Magazine opublikował artykuł na temat nowego badania, który dostarcza więcej informacji.

“Większość badań na temat marihuany, do tej pory koncentrowało się na jej skuteczności, lub na jej objawach u pacjentów. Główny badacz Staci Gruber ma nadzieję, że nowa inicjatywa, pierwsza tego rodzaju, zacznie odpowiadać na pytania dotyczące tego, czy medyczna marihuana wpływa na funkcje poznawcze, pozytywnie lub negatywnie – i dlaczego. Dane będą zbierane empirycznie podczas badania pacjentów”.

Podczas gdy nikt nie wspomniał o przyczynach darowizny Cornwell, filantropia nie jest dla niej nowa. Autorka popularnej serii książek wcześniej dokonała darowizn na łączną kwotę liczoną w milionach dolarów, na przykład na takie miejsca jak Muzeum Sztuki Harvarda, i Centrum Straus. W początkowej fazie badań naukowcy będą zbierać dane od pacjentów cierpiących między innymi na bóle, niepokój i zespół stresu pourazowego. Żaden z badanych nie miał wcześniej nic wspólnego z medyczną marihuaną. Skanowanie mózgu i testy poznawcze poinformują badaczy o znaczących zmianach. Miejmy nadzieję, że to badanie dostarczy użytecznych dowodów medycznych dla ustawodawców i lekarzy, którzy rozważą możliwość leczenia pacjentów za pomocą medycznej marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować