- Reklama -
Banner

Wpływ marihuany na płodność

Dotychczas publikowane badania wiązały palenie marihuany z niepłodnością u mężczyzn, ale ostatnie badania wykazują coś innego. Badania zostały opublikowane w czasopiśmie FASEB i skupiały się na poprawie męskiej płodności.

Badania przeprowadzone przez dr Lani J. Burkman z University of Buffalo School of Medicine and Biomedical Sciences wykazały, że palenie marihuany nie tylko powoduje haj, ale także może polepszyć jakość spermy.

Raport wskazuje, że repceptor kannabinoidowy CB2 może pomóc w regulacji tworzenia plemników. Sugeruje to, że marihuana może być stosowana w leczeniu bezpłodności.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Receptor kannabinoidowy CB1 i CB2 są częściami układu endokannabinoidowego, na które oddziałuje marihuana, regulujące wiele funkcji organizmu.

Palenie marihuany i płodność – wyniki badań

Na potrzeby badań, naukowcy podzielili myszy na trzy grupy, z czego trzecia grupa była grupą kontrolną i otrzymywała roztwór soli fizjologicznej, druga otrzymywała aktywator receptora CB2, a trzecia grupa otrzymywała substancję tłumiącą receptor CB2.

Pomiędzy 14 a 21 dniem, grupa leczona aktywatorem receptora CB2 wykazała zwiększoną szybkość plemników. Tymczasem w grupie, której tłumiono receptor CB2 stwierdzono wolniejsze tempo produkcji nasienia, co sugeruje, że aktywacja receptora CB2 ma wpływ na prawidłowy rozwój spermatogenezy.

W artykule opublikowanym przez Science Daily, dr Thoru Pederson ponadto stwierdził, że korzystne efekty stymulowania kannabinoidów endogennych jest obiecującym pomysłem leczenia bezpłodności u mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować