Dołącz do nas

Aktualności

Waszyngton: wpływy z podatków od marihuany wyższe niż przypuszano

podatki-marihuana-waszyngton

Przemysł marihuany detalicznej w Waszyngtonie miał swoją premierę w lipcu. Nowe firmy wbiły się na rynek z wielką pompą, i nowy raport sugeruje, że raczkujący przemysł gwałtownie rośnie.

Economic and Revenue Forecast Council  w Waszyngtonie, wydało prognozę odnośnie listopada. Raport mówi, że w 2015 roku wpływy podatkowe z branży marihuany będą o 67% większe  niż wcześniej przypuszczano. Przewiduje się również prawie 700 milionów dolarów wpływów z podatków od firm zajmującymi się konopiami indyjskimi w ciągu pierwszych czterech i pół roku od legalizacji.

Nowe firmy wchodzące do branży marihuany – producenci, przetwórcy i detaliści zostali uwzględnieni w najnowszych prognozach. Według listopadowego raportu, od czasu legalizacji liczba placówek z konopiami wzrosła z 42 w lipcu, do 171 do końca października.

Raport wydany we wrześniu przewidywał 25.500.00 dolarów z wpływów podatkowych do końca 2015 roku, które obejmowały akcyzę i opłaty licencyjne, podatek od sprzedaży i podatki płacone przez producentów i detalistów. Nowy raport szacuje 42.700.000 dolarów przychodów do końca przyszłego roku, czyli o 17.200.000 dolarów więcej w przeciągu 2 miesięcy.

Przewidywane dochody podatkowe dla Waszyngtonu do 2019 roku wynoszą 694.200.000 dolarów.

 

 

 

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne