- Reklama -
Banner

USA: 30% programistów używa marihuany podczas pracy

Ponad jedna trzecia programistów twierdzi, że używała marihuany podczas pracy, a wielu z nich stwierdza, że wzmacnia ona kreatywność i wprowadza ich w „stan programowania”, wskazuje nowe badanie.

Naukowcy z University of Michigan powiedzieli, że programiści częściej używali marihuany w pracy, więc postanowili przeprowadzić „pierwszą ankietę na dużą skalę” na ten temat, prosząc 803 programistów, aby szczegółowo opisali, w jaki sposób marihuana oddziałuje na ich pracę.

Główną motywacją do przeprowadzenia badania był fakt, że polityka dotycząca testów narkotykowych pozostaje powszechna w sektorze programowania, co może przyczyniać się do „braków zatrudnienia w niektórych zawodach”.

Tak jest nawet na szczeblu federalnym, zauważają autorzy badania, powołując się na komentarze byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, który powiedział w 2014 roku, że jest zainteresowany rozluźnieniem polityki narkotykowej w odniesieniu do zatrudniania, ponieważ niektórzy potencjalni agenci FBI regularnie używają marihuany.

„Ten zakaz używania konopi indyjskich przyczynił się do szeroko zgłaszanego niedoboru pracowników na niektórych stanowiskach programistycznych rządu USA” – mówi badanie.

35% uczestników używało marihuany w trakcie programowania

W sumie 35 procent uczestników ankiety stwierdziło, że „spróbowało marihuany podczas programowania lub wykonywania innego zadania związanego z inżynierią oprogramowania”. Siedemdziesiąt trzy procent tej grupy stwierdziło, że spożywało marihuanę podczas pracy w ciągu ostatniego roku.

Badanie zatytułowane „Hashing It Out: An Survey of Programrs’ Cannabis Use, Perception and Motivation” opublikowane w ubiegłym miesiącu w Cornell University’s arXiv – dotyczyło również częstotliwości używania marihuany przez tych, którzy stwierdzili, że używają marihuany podczas programowania.

Pięćdziesiąt trzy procent stwierdziło, że spożywało marihuanę podczas programowania co najmniej 12 razy, 27 procent stwierdziło, że używało jej co najmniej dwa razy w tygodniu, a cztery procent stwierdziło, że używa jej podczas pracy prawie codziennie.

Dlaczego programiści używają konopi?

Autorzy badania chcieli lepiej zrozumieć, dlaczego programiści decydują się na używanie marihuany podczas pracy. Odkryli, że najczęstszymi zadaniami, do których ludzie używali marihuany, były burze mózgów, prototypowanie, kodowanie i testowanie.

„Ogólnie rzecz biorąc, odkryliśmy, że programiści częściej zgłaszali motywację do zadowolenia lub poprawy programowania niż motywację do dobrego samopoczucia: najczęstszymi powodami były „uczynienie zadań związanych z programowaniem przyjemniejszymi” (61%) i „myślenie o bardziej kreatywnych rozwiązaniach programistycznych”. (53%)” wynika z badania.

„W rzeczywistości wszystkie powody usprawnienia programowania zostały wybrane przez co najmniej 30% respondentów. Z drugiej strony, ogólne powody związane z dobrym samopoczuciem (takie jak łagodzenie bólu i lęku) zostały podane przez mniej niż 30% respondentów. Tak więc, chociaż dobre samopoczucie motywuje do używania marihuany podczas programowania, nie jest to najczęstsza motywacja”.

Badanie wykazało, że chociaż wśród programistów obserwuje się znaczne rozpowszechnienie konsumpcji konopi, nawet większość tych, którzy nie używają marihuany, popiera reformę prawa związanego z konopiami.

„91 procent naszych uczestników twierdzi, że używanie marihuany powinno być legalne zarówno w celach rekreacyjnych, jak i leczniczych w porównaniu z 60 procentami ogólnej populacji Stanów Zjednoczonych w 2021 roku” – napisali autorzy.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.

Mogą Cię zainteresować