- Reklama -
Banner

TOP 10 filmów dokumentalnych o marihuanie

1. Culture High

Brett Harvey zabiera nas w podróż po zakazie dotyczącym marihuany. Obsada gwiazd, profesorów i tajnych agentów daje nam nowe spojrzenie na legalizację i zakaz marihuany, jak lobbyści wpływają na rząd, a także jak policja podbija sobie statystyki za łapanie młodzieży posiadających gram konopi.

 

2. Weed – 2015

Dokument pokazuje pacjentów używających medycznej marihuany  i ukazuje proces jaki muszą przejść, aby otrzymać receptę. Dr Sanjay Gupta wyjaśnia naukowo jak marihuana wpływa na mózg regularnych użytkowników i tych, którzy używają jej od czasu do czasu. Naukowcy wyjaśniają jak kannabinoidy zawarte w konopiach indyjskich takie jak THC i CBD mogą zabijać komórki rakowe. Poznamy też historię Charlotte – której choroba doprowadziła do powstania odmiany Charlotte’s Web.

3. Super High Me

Ten zabawny film dokumentalny w zabawny sposób opowiada jak marihuana wpływa na człowieka. Śledzimy losy Bensona przez 60 dni. Przez pierwsze 30 dni dostaje marihuanę za darmo, a następnie zużywa jej duże ilości przez kolejne 30 dni. W ten sposób obserwujemy efekty, jakie marihuana wywołuje na organizm człowieka.

4. The Union: The Business Behind Getting High

Reżyser, Adam Scorgie, daje nowe światło na zakaz dotyczący marihuany. Dokument odkrywa dlaczego rząd nie chce, aby społeczeństwo leczyło się za pomocą roślin, ale żeby korzystało z leków farmaceutycznych. Scorgie przeprowadza wywiady między innymi z plantatorami, kryminologami, lekarzami, policjantami, politykami, ekonomistami. Polecamy!

5. 420 – The Documentary

Ten film dokumentalny daje ostry kontrast obłudnego poglądu na temat konopi. Pokazuje materiał z pokojowych uroczystości 420, aby przejść do opowieści studentów rannych i zabitych przez policjantów za posiadanie.

6. American Drug War 2: Cannabis Destiny 2

Jesteśmy świadkami nowatorskich badań nad konopiami, które udowadniają niesamowite właściwości lecznicze, jednak nie są publikowane, ponieważ rząd ma nad nimi kontrolę. Dalej poznajemy chłopca Cash Hyde, który potrzebuje oleju z konopi, aby przeżyć.

7. The Future of Weed: High Country

Dokument Future of Weed bada kulturę, tło i skutki zdrowotne spowodowane legalizacją marihuany w Stanach Zjednoczonych. Marihuana była wykorzystywana jako lecznicza roślina do roku 1970, kiedy rząd postanowił uznać ją jako narkotyk. Rząd oświadczył, że roślina ma “zero właściwości medycznych i wysoki potencjał nadużyć.”

8. When We Grow This Is What We Can Do

W tym dokumencie o marihuanie, obserwujemy dwóch młodych filmowców, którzy badają marihuanę i przemysł konopny w Wielkiej Brytanii. Zagłębiamy się w historię marihuanę, fakty i zastosowania marihuany w odniesieniu do Wielkiej Brytanii.

9. Lynching Charlie Lynch

Rick Ray opowiada historię Charlie Lynch, odpowiedzialnego biznesmena, który otworzył przychodnie z medyczną marihuaną w Morro Bay w Kaliforni, stosując się do przepisów stanowych, kiedy nagle zaczyna się nim interesować DEA (Drug Enforcement Administration), i staje się kryminalistą.

10. A NORML Life

Jest to film dokumentalny o marihuanie potwierdzający skuteczność medycznej marihuany na podstawie zeznań pacjentów, opiekunów i lekarzy, promująć inicjatywę NORML.


Możesz polecić jakieś inne dokumenty na temat konopi? Jeśli tak, to daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

1 KOMENTARZ

 1. Dziwne ze większość tych filmów usunęli .
  Koncerny farm. nie chcą aby ludzie się dowiedzieli o sile tej rośliny!, dla tego usuwają te filmy!
  Fuck The World and political shit!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować