Starożytna syberyjska księżniczka miała raka i używała marihuany jako lekarstwo

Czy “lodowa księżniczka” która żyła 2500 lat temu leczyła się marihuaną? Nowe badanie przeprowadzone przez rosyjskich naukowców wskazują na to, że tak.

Zmumifikowane ciało Syberyjskiej “Ice princess” – było tak dobrze zachowane, że tatuaże na jej skórze były nadal widoczne, kiedy zostało odkryte w lodowatym płaskowyżu we wschodniej Rosji w 1993r. Od tego czasu, naukowcy zrozumieli kim była lodowa księżniczka, i jak ona i ludzie w tamtych czasach zyli.

Ale nikt nie wiedział jak kobieta która żyła 5 wieków p.n.e. umarła, aż do teraz.

Aby rozwiązać zagadkę, zespół rosyjskich naukowców korzystających ze skanów MRI ustalili, że lodowa księżniczka prawdopodobnie chorowała na raka piersi.

“Mamy do czynienia guzem w prawej piersi z przerzutem do węzłów chłonnych”, powiedział Andrey Letyagin – członek zespołu badawczego. “Jestem pewien diagnozy – miała raka”.

lodowa-ksiezniczka
Syberyjska “Ice princess”ma widoczne tatuaże na ramieniu, i prawdopodobnie używała marihuany w celu leczenia raka i pozbyciu się bólu spowodowanego upadkiem.

 

Skany wykazały również, że księżniczka miała zakażenie szpiku kostnego. Ponadto Andrey Letyagin stwierdził, że znalazł dowody na urazy związane z upadkiem – być może z konia.

Aby poradzić sobie z bólem, księżniczka mogła leczyć się marihuaną – pojemnik z nią został znaleziony obok niej w grobowcu.

Natalia Polosmak napisała w ostatnim numerze czasopisma Science First Hand: “Jest prawdopodobne że chora regularnie wdychała dym z konopi, i było to dla niej koniecznością.”

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Od: VapeFully
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny

Mogą Cię zainteresować