- Reklama -
Banner

Starożytna syberyjska księżniczka miała raka i używała marihuany jako lekarstwo

Czy “lodowa księżniczka” która żyła 2500 lat temu leczyła się marihuaną? Nowe badanie przeprowadzone przez rosyjskich naukowców wskazują na to, że tak.

Zmumifikowane ciało Syberyjskiej “Ice princess” – było tak dobrze zachowane, że tatuaże na jej skórze były nadal widoczne, kiedy zostało odkryte w lodowatym płaskowyżu we wschodniej Rosji w 1993r. Od tego czasu, naukowcy zrozumieli kim była lodowa księżniczka, i jak ona i ludzie w tamtych czasach zyli.

Ale nikt nie wiedział jak kobieta która żyła 5 wieków p.n.e. umarła, aż do teraz.

Aby rozwiązać zagadkę, zespół rosyjskich naukowców korzystających ze skanów MRI ustalili, że lodowa księżniczka prawdopodobnie chorowała na raka piersi.

“Mamy do czynienia guzem w prawej piersi z przerzutem do węzłów chłonnych”, powiedział Andrey Letyagin – członek zespołu badawczego. “Jestem pewien diagnozy – miała raka”.

lodowa-ksiezniczka
Syberyjska “Ice princess”ma widoczne tatuaże na ramieniu, i prawdopodobnie używała marihuany w celu leczenia raka i pozbyciu się bólu spowodowanego upadkiem.

 

Skany wykazały również, że księżniczka miała zakażenie szpiku kostnego. Ponadto Andrey Letyagin stwierdził, że znalazł dowody na urazy związane z upadkiem – być może z konia.

Aby poradzić sobie z bólem, księżniczka mogła leczyć się marihuaną – pojemnik z nią został znaleziony obok niej w grobowcu.

Natalia Polosmak napisała w ostatnim numerze czasopisma Science First Hand: “Jest prawdopodobne że chora regularnie wdychała dym z konopi, i było to dla niej koniecznością.”

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować