- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Starożytna syberyjska księżniczka miała raka i używała marihuany jako lekarstwo

Czy “lodowa księżniczka” która żyła 2500 lat temu leczyła się marihuaną? Nowe badanie przeprowadzone przez rosyjskich naukowców wskazują na to, że tak.

lodowa-ksiezniczka-marihuana-rak
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Zmumifikowane ciało Syberyjskiej “Ice princess” – było tak dobrze zachowane, że tatuaże na jej skórze były nadal widoczne, kiedy zostało odkryte w lodowatym płaskowyżu we wschodniej Rosji w 1993r. Od tego czasu, naukowcy zrozumieli kim była lodowa księżniczka, i jak ona i ludzie w tamtych czasach zyli.

Ale nikt nie wiedział jak kobieta która żyła 5 wieków p.n.e. umarła, aż do teraz.

Aby rozwiązać zagadkę, zespół rosyjskich naukowców korzystających ze skanów MRI ustalili, że lodowa księżniczka prawdopodobnie chorowała na raka piersi.

“Mamy do czynienia guzem w prawej piersi z przerzutem do węzłów chłonnych”, powiedział Andrey Letyagin – członek zespołu badawczego. “Jestem pewien diagnozy – miała raka”.

- Reklama - Cannabis Light logo
lodowa-ksiezniczka
Syberyjska “Ice princess”ma widoczne tatuaże na ramieniu, i prawdopodobnie używała marihuany w celu leczenia raka i pozbyciu się bólu spowodowanego upadkiem.

 

Skany wykazały również, że księżniczka miała zakażenie szpiku kostnego. Ponadto Andrey Letyagin stwierdził, że znalazł dowody na urazy związane z upadkiem – być może z konia.

Aby poradzić sobie z bólem, księżniczka mogła leczyć się marihuaną – pojemnik z nią został znaleziony obok niej w grobowcu.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Natalia Polosmak napisała w ostatnim numerze czasopisma Science First Hand: “Jest prawdopodobne że chora regularnie wdychała dym z konopi, i było to dla niej koniecznością.”

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -