- Reklama -
Banner

Starożytna syberyjska księżniczka miała raka i używała marihuany jako lekarstwo

Czy “lodowa księżniczka” która żyła 2500 lat temu leczyła się marihuaną? Nowe badanie przeprowadzone przez rosyjskich naukowców wskazują na to, że tak.

Zmumifikowane ciało Syberyjskiej “Ice princess” – było tak dobrze zachowane, że tatuaże na jej skórze były nadal widoczne, kiedy zostało odkryte w lodowatym płaskowyżu we wschodniej Rosji w 1993r. Od tego czasu, naukowcy zrozumieli kim była lodowa księżniczka, i jak ona i ludzie w tamtych czasach zyli.

Ale nikt nie wiedział jak kobieta która żyła 5 wieków p.n.e. umarła, aż do teraz.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Aby rozwiązać zagadkę, zespół rosyjskich naukowców korzystających ze skanów MRI ustalili, że lodowa księżniczka prawdopodobnie chorowała na raka piersi.

“Mamy do czynienia guzem w prawej piersi z przerzutem do węzłów chłonnych”, powiedział Andrey Letyagin – członek zespołu badawczego. “Jestem pewien diagnozy – miała raka”.

lodowa-ksiezniczka
Syberyjska “Ice princess”ma widoczne tatuaże na ramieniu, i prawdopodobnie używała marihuany w celu leczenia raka i pozbyciu się bólu spowodowanego upadkiem.

 

Skany wykazały również, że księżniczka miała zakażenie szpiku kostnego. Ponadto Andrey Letyagin stwierdził, że znalazł dowody na urazy związane z upadkiem – być może z konia.

Aby poradzić sobie z bólem, księżniczka mogła leczyć się marihuaną – pojemnik z nią został znaleziony obok niej w grobowcu.

Natalia Polosmak napisała w ostatnim numerze czasopisma Science First Hand: “Jest prawdopodobne że chora regularnie wdychała dym z konopi, i było to dla niej koniecznością.”

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować