- Reklama -
Banner

Polska – pacjenci będą mogli sami uprawiać marihuanę do celów medycznych?

Według projektu ustawy dotyczącej medycznej marihuany, którą przygotował poseł Piotr Liroy-Marzec, pacjent będzie mógł sam uprawiać marihuanę do celów medycznych i sporządzać z niej przetwory na potrzeby terapii. Warunkiem uprawy będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia od wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

Ustawa daje lekarzowi możliwość legalnego i kontrolowanego zastosowania niezarejestrowanych przetworów z konopi u pacjentów, wśród których tradycyjne formy terapii są nieskuteczne.

Autorzy projektu twierdzą, że możliwość rejestracji marihuany w obrocie farmaceutycznym jest ograniczona, ze względu na ograniczone możliwości standaryzacji leku i trudności w wykazaniu jej skuteczności w określonych wskazaniach chorobowych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zgodnie z proponowaną ustawą, po odpowiednich badaniach klinicznych, każda postać marihuany będzie mogła być zarejestrowana jako lek. Jednocześnie, projektodawcy chcą wprowadzić możliwość stosowania marihuany bez dopuszczenia jej do obrotu.

Według proponowanego projektu, zostanie utworzony narodowy system monitorowania niedopuszczonych do obrotu produktów z konopi, które stosowane będą w celach leczniczych. Jednak warunkiem prowadzenia terapii z zastosowaniem niedopuszczonych do obrotu produktów z konopi będzie zgłoszenie tego przez lekarza prowadzącego czy samego pacjenta do rejestru prowadzonego przez ministra zdrowia.

W rejestrze będą umieszczane między innymi dane lekarza i liczba pacjentów stosujących dany rodzaj terapii.

Pacjenci chcący uprawiać marihuanę do celów medycznych będą musieli uzyskać zgodę wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Takie zezwolenie będą mogli otrzymać pacjenci lub ich prawni opiekunowie, organizacje społeczne, fundacje i jednostki naukowe. Powierzchnia uprawy nie będzie mogła przekraczać zapotrzebowania dla pacjentów na 120 dni terapii.

Projekt legalizacji medycznej marihuany w Polsce został złożony 1 lutego przez posła z klubu Kukiz ’15, a przepisy w nim zawarte miały by wejść w życie 3 miesiące po jego złożeniu.

3 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować