- Reklama -
Banner

Papierosy bardziej niebezpieczne niż marihuana

 

Pomimo wielu kontrowersji wokół marihuany, lekarze twierdzą, że jest coraz więcej dowodów na to, że palenie marihuany jest mniej szkodliwe dla zdrowia publicznego niż papierosy.

Dane pokazują, że papierosy mają wiele niebezpiecznych substancji chemicznych, w tym 43 rakotwórcze, które przyczyniają się do uzależnienia i powodują raka. Ponadto papierosy zawierają formaldehyd: wysoce toksyczne chemikalia używane do balsamowania zwłok.

Nie powinno to nikogo dziwić, że papierosy są odpowiedzialne za zabicie prawie 480 000 Amerykanów rocznie, według najnowszych statystyk z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Zgony te są spowodowane przez serię chorób, począwszy od raka płuc, choroby serca, które często torturują palaczy aż do samego końca. Nawiasem mówiąc, roczna śmiertelność spowodowana przez papierosy jest wyższa niż liczba wszystkich ofiar śmiertelnych z pierwszej i drugiej wojny światowej.

Z danych wynika również, że nawet niewinni cierpią przez papierosy, i 42 000 zgonów rocznie spowodowanych jest biernym paleniem papierosów. Jednak papierosy zyskały aprobatę, i są sprzedawane w ilości 293 miliardy papierosów rocznie na całym świecie.

W przeciwieństwie do papierosów, marihuana nadal zyskuje status prawny w celach leczniczych. Medyczne odmiany skuteczne są w leczeniu mnóstwa wyniszczających chorób, w tym nowotworów, padaczki i bólu. I choć kilka nieistotnych badań (badania na 20 uczestnikach) sugeruje, że marihuana ma negatywny wpływ na zdrowie, to nikt nie mówi o tym, jak papierosy powodują prawdziwy kryzys społeczny i zdrowotny.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować