- Reklama -
Banner

Nowa definicja konopi. Polska jedynym krajem z taką definicją marihuany

24-ego kwietnia sejm przyjął poprawkę do ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Nowa ustawa sprawiła, że Polska jest jedynym krajem na świecie, który posiada taką definicję konopi.

Poprawka do ustawy o przeciwdziałaniu narkomani zmieniła dotychczasową definicję “ziela konopi”, czyli marihuany.

Nowa definicja ziela konopi

W myśl nowej ustawy, za marihuanę uznaje się “każdą naziemną część rośliny konopi (pojedynczą lub w mieszaninie) z wyłączeniem nasion, zawierającą powyżej 0,20% sumy delta-9-tetrahydrokannabinolu oraz kwasu tetrahydrokannabinolowego (kwasu delta-9-THC-2-karboksylowego)”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
Nowa definicja ziela konopi (marihuany)
Nowa definicja ziela konopi (marihuany)

Nieprecyzyjna definicja nowego przepisu sprawiła, że posiadając marihuanę zmieszaną z tytoniem, policjant będzie liczył wagę całej mieszaniny, a nie samego zioła.

Nowa ustawa wprowadziła jeszcze jedną znaczącą zmianę: nawet liście i łodygi będą uważane za marihuanę, ponieważ mogą one posiadać powyżej 0,20% THC.

Sztuczne zwiększanie wagi sprawi, że nawet posiadając “znikome ilości” trawki, prokuratorzy i sądy nie będą miały możliwości umorzenia postępowania, ze względu zwiększoną wagę całej “mieszaniny”. Masz 1g marihuany w opakowaniu w którym jest 8g tytoniu? No to masz 9g marihuany!

Zaskakująca jest niewiedza lub celowa ignorancja autorów projektu. Nowa ustawa, która zmieniła definicję marihuany zapewne zwiększy ilość spraw o posiadanie, i zmniejszy ilość umorzeń za posiadanie “znikomych ilości”. Czekamy teraz na artykuł, w którym ktoś stwierdzi, że policja działa sprawniej rekwirując coraz więcej trawki.

źródło: metro.gazeta.pl

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować