- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Marihuana zabija komórki rakowe. Rząd Stanów Zjednoczonych potwierdza

Grupa naukowców z National Institute on Drug Abuse (NIDA), która na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych miała udowodnić, że marihuana nie ma “żadnych wartości leczniczych”, może nieświadomie, ale zmusiła rząd federalny, aby przyznał, że konopie mogą zabić raka.

Medyczna marihuana zabija komórki rakowe
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ostatnie badania, które zostały przeprowadzone przez zespół naukowców z St. George’s University of London wykazały, że dwa najbardziej popularne kannabinoidy w marihuanie, tetrahydrokannabinol (THC) i kanabidiol (CBD) osłabiają działanie komórek nowotworowych i czynią je bardziej podatne na leczenie promieniowaniem.

Badanie, które zostało opublikowane w zeszłym roku w czasopiśmie medycznym Molecular Cancer Therapy wykazało “radykalną redukcję” śmiertelnego raka mózgu, gdy konkretne kannabinoidy były używane w połączeniu z radioterapią.

“Pokazaliśmy, że kannabinoidy mogą odgrywać rolę w leczeniu jednej z najbardziej agresywnej formy nowotworu u osób dorosłych”, powiedział kierujący badaniami dr Wai Liu w listopadzie 2014 roku.

“Wyniki są obiecujące… może to zapewnić sposób na zwalczenie glejaka i ocalenie więcej istnień.”

Mimo, że lecznicze właściwości nie są znane od dziś, to badania te mogą odsłonić prawdę o jej medycznych wartościach, a jak wskazuje zaktualizowany opis zastosowania marihuany jako leku w USA, może być ona stosowana w celu zmaksymalizowania ludzkiej witalności i poprawić sferę zdrowia publicznego.

 

- Reklama - Cannabis Light logo
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -