- Reklama -
Banner

Marihuana pomaga w walce z bezsennością

Coraz szybsze tempo życia może prowadzić do zaburzenia zegara biologicznego. Młodzi ludzie mają tendencje do całonocnych imprez, nauki do późnych godzin, picia zbyt dużej ilości kaw i wstawania o wczesnych godzinach porannych. Wszystkie te nawyki mogą utrudniać normalny sen. Bezsenność może powodować, że ludzie mają problemy z zasypianiem i nie są w stanie przespać całej nocy budząc się kilka razy w nocy. Lekarze proponują pacjentom tabletki farmaceutyczne, jednak mają one wiele skutków ubocznych i uzależniają. Na ratunek przychodzi matka natura z marihuaną.

Jak marihuana może pomóc?

W National Cancer Institute w swoim raporcie stwierdziło, że konopie skutecznie leczą bezsenność i poprawiają jakość snu. Z drugiej strony, nadal jest bardzo mało badań z zastosowaniem marihuany w leczeniu bezsenności. Przeglądając literaturę medyczną z ostatnich kilku dekad możemy znaleźć kilka badań, które przetestowało wpływ THC na bezsenność, jednak osoby które próbowały marihuany wiedzą, że usypia się po niej jak dziecko.

Badanie z 1973r. polegało na podawaniu różnych dawek THC – 10, 20 i 30mg raz w tygodniu przez okres 6 tygodni. Wyniki stwierdzają, że najbardziej skuteczna dawka to 20 i 30mg, która pozwoliła na zredukowanie czasu zaśnięcia o ponad godzinę. Co ciekawe, najbardziej skuteczną dawką okazała się dawka 20mg, co wskazuje na to, ze dawka 30mg jest zbyt odurzająca jeśli chcemy szybko zasnąć.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badanie wykazało również, że THC może zmniejszyć liczbę przebudzeń w pierwszej połowie snu. Dodatkowo dawka 30mg powodowała, że sen był dłuższy i mocniejszy ale rano występował efekt “zawieszania się”. Z drugiej strony dawka 20mg nie wydawała się wpływać niekorzystnie na pacjentów następnego dnia.

Medical-Cannabis1

Co ciekawe, kanabidiol (CBD) może wpływać w taki sam sposób na fazę REM jak THC. Badania opublikowane w 1981r. wykazały, że dawka 160mg CBD prowadziła do zwiększenia długości snu, w porównaniu do osób które przyjmowały placebo.

Badania opublikowane w 2010r. wykazują, że THC okazało się bardziej skuteczne niż powszechnie stosowane środki w leczeniu bezsenności. Z kolei inne badania sugerują, że marihuana medyczna może być skuteczna w leczeniu bezdechu sennego – innego zaburzenia snu, które dotyczy do 25% mężczyzn w średnim wieku i 9% kobiet w średnim wieku.

Ogólnie rzecz biorąc, medyczna marihuana może być realną alternatywą dla tradycyjnych środków farmakologicznych, które w przypadku dłuższego stosowania są dużo bardziej szkodliwe niż marihuana. Brak niepożądanych efektów ubocznych związanych z marihuaną może zapewnić dalsze korzyści pacjentom którzy gorzej reagują na skutki uboczne terapii farmaceutycznych.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować