- Reklama -
Banner

Marihuana może zwiększyć wydajność mózgu

Warto zauważyć, że istnieje wiele korzyści leczniczych, jakie marihuana może przynieść pacjentom. Jedno z najbardziej zaskakujących badań potwierdza, że kannabinoidy mogą działać jako przeciwutleniacze w mózgu. Niemieccy eksperci odkryli, że system endokannabinoidowy w mózgu ma zdolność do przywracania upośledzonych komórek mózgowych, przy jednoczesnym rozwijaniu nowych komórek. Kannabinoidy mogą więc ograniczać skutki choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, choroby Huntingtona i innych chorób neurodegradacyjnych.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Philosophical Transactions of Royal Society B. Naukowcy odkryli, że marihuana pozbawiona pestycydów, może ograniczyć zapalenie mózgu, za którym stoją zaburzenia zdolności poznawczych, czyli na przykład choroba Alzheimera, Parkinsona czy Huntingtona.

“OD ponad 25 lat starałem znaleźć się lek, który doprowadzi do zmniejszenia stanu zapalnego mózgu i przywróci funkcje poznawcze. Kannabinoidy są pierwszą i jedyną grupą leków, które okazały się skuteczne,” stwierdził Gary Wenk – profesor neurologii, immunologii i genetyki medycznej w Ohio State University.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Osoby pracujące w przemyśle marihuany zgadzają się ze stwierdzeniem, że brakuje badań na temat środków chemicznych, które najlepiej nadają się do uprawy konopi. Chociaż środki chemiczne mają bardzo duży potencjał, ich nie właściwe dozowanie może zaszkodzić użytkownikowi.”Nie ma żadnych wytycznych. Nie ma nic.” Brak regulacji w tej kwestii pozwala hodowcom na stosowanie pestycydów bez ograniczeń. Ponadto, większość krajów nadal uważa konopie jako narkotyk, co oznacza, że nie mają one żadnego interesu w finansowaniu badań na temat substancji dodawanych podczas uprawy konopi.

Na przykład w Denver, związek chemiczny o nazwie Eagle 20 EW znajduje się w większości marihuany dostępnej na rynku. Chociaż technicznie jest to środek grzybobójczy, jest on dopuszczony do uprawy winogron i chmielu, jednak jest zakazany podczas uprawy tytoniu, ponieważ może być niebezpieczny dla organizmu, kiedy jest spalany.

Podobnie sytuacja wygląda w stanie Oregon, gdzie odkryto przekroczone granice pestycydów w jadalnych produktach zawierających kannabinoidy. Nadmiar, lub źle dobrane pestycydy mogą powodować raka, uszkodzenia nerwów i degenerację neuronów. Ponieważ pestycydy nie są regulowane prze prawo, ich stosowanie jest zgodne z prawem.

Chociaż marihuana ma wiele zastosowań medycznych, to nadal może ona zawierać wiele pestycydów, które nie nadają się do spożycia przez ludzi. Dlatego aby czerpać korzyści z konopi, należy pamiętać, że nie wszystkie odmiany są takie same, a wiele z nich może zawierać szkodliwe dla organizmu pestycydy.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować