- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Licytacja marihuany – pierwsza na świecie giełda z marihuaną

Pierwsza giełda z marihuaną zarobiła około 600.000 dolarów, podczas której sprzedawcy spieniężyli prawie 150 kilogramów marihuany.

gielda-aukcja-marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W sobotę, Farma Fireweed sprzedała około 150 kilogramów marihuany do przetwórców i sprzedawców detalicznych. Licytacja odbyła się pod czarnym, wysokim namiotem, a impreza była monitorowana przez co najmniej dwóch przedstawicieli Washington Liquor Control Board – który kontroluję przemysł marihuany. Kupcy mogli poczuć zapach konopi jeszcze przed złożeniem oferty.

Marihuana została zasadzona w maju i zbierana pod koniec września do połowy października. Właściciel Fireweed – Randy Williams sprzedał część swojej marihuany do użytku rekreacyjnego na początku roku, ale na aukcji zaprezentował większość swoich zbiorów.

Powiedział, że chciał aukcji by “pozbyć się szybko wszystkiego”, aby móc spędzić czas z wnukiem zamiast pakować marihuanę. Cena grama marihuany została wyceniona, a następnie partie od około pół kilograma do pięciu kilogramów zostały sprzedane na aukcji.

Williams powiedział, że planuje przekazać wpływy z aukcji (14.000 dolarów) do lokalnych szkół.

- Reklama - Cannabis Light logo

Porucznik Jeremy Wissing, człowiek z Liquor Control Board który monitorował imprezę powiedział, że wydaje się być ona dobrze zarządzana.

“Widzę dobrze zorganizowana imprezę”, powiedział Wissing. “To nie jest cyrk. Nie ma tu otwartej konsumpcji marihuany.”

Williams początkowo przewidywał łączną sprzedaż marihuany na poziomie 1.000.000 dolarów, ale powiedział, że będzie on zadowolony z 600.000 – 700.000 dolarów.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Zakupiona marihuana ma zostać w kwarantannie przez jedną noc, a następnie kupujący może albo odebrać swój materiał, albo poprosić o dostarczenie do ich działalności.

Mimo, że była to pierwsza aukcja, to Wissing nie spodziewa się, aby była ostatnia.

“To jest po prostu inny sposób gospodarowania produktem”, powiedział Wissing.

Zainteresowanie aukcją było tak duże, że Williams zlecił wynajem parkingu po drugiej stronie ulicy aby pomieścić gości.

Kupujący zostali wyposażeni w szczegółową listę odmian i wielkość partii, które dostarczą im kompletny profil możliwości danego szczepu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -