- Reklama -
Banner

Legalna marihuana jest najszybciej rozwijającym się przemysłem w USA

Legalna marihuana jest najszybciej rozwijającym się przemysłem w Stanach Zjednoczonych i jeśli trend w kierunku legalizacji rozprzestrzeni się na wszystkie 50 stanów, marihuana może stać się większą gałęzią gospodarki niż żywność ekologiczna.

Badania naukowców z The ArcView Group, firmy badawczej w przemyśle marihuany wykazały, że amerykański rynek legalnej marihuany w 2014 roku wzrósł o 74% do 2,7 miliardów dolarów w porównaniu z 1,5mld dolarów w 2013 roku.

Raport przewiduje również dalszy 32-procentowy wzrost w 2015 roku. “Konopie są na najwyższym miejscu” w porównaniu do innych szybko rozwijających się gałęzi przemysłu.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat przemysł marihuany nadal będzie się rozrastał i kolejne 14 stanów zalegalizuje marihuanę do użytku rekreacyjnego, a dwa kolejne umożliwią korzystanie z medycznej marihuany.

Do tej pory Kolorado, Waszyngton, Alaska i Oregon zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a 23 stany umożliwiają korzystanie z medycznej marihuany.

Wygląda na to, że ogromny potencjał rozwoju przemysłu może być ograniczony jedynie przez stany odrzucające reformy prawa narkotykowego. Jeśli przewidywania raportu okażą się prawdą, łączna wartość rynkowa całego przemysłu osiągnie poziom 36 800 000 000 dolarów, czyli ponad 3 miliardy większy niż przemysł żywności ekologicznej.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -

Mogą Cię zainteresować