- Reklama -
Banner

Gangi kradną lampy LED z Range Roverów aby uprawiać marihuanę

 

W Wielkiej Brytani gangi kradną światła LED z luksusowych pojazdów by następnie wykorzystywać je przy hodowli marihuany.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie fali kradzieży reflektorów z samochodów Land Rover i Range Rover, które są sprzedawane osobom uprawiającym konopie. Okazuje się, że lampy idealnie sprawdzają się w roli źródła światła i ciepła dla rosnących krzaczków, a dodatkowo pobierają stosunkowo niewiele energii.

Problem stał się na tyle poważny w niektórych częściach kraju, że policja rozpoczęła operacje doradzania właścicielom pojazdów, jak najlepiej chronić swoje pojazdy przed złodziejami. Specjalna grupa funkcjonariuszy z West Yorkshire dokonała już 14 aresztowań w związku z tą sprawą, a sporą liczbę skradzionych części udało się odzyskać.

Uważa się, że samochody Land Rover i Range Rover są wybierane przez złodziei, ponieważ są oni w stanie usunąć reflektory w ciągu 60 sekund.

 

porsche marihuana

 

Podobny problem był w Holandii, z tym, że tam złodzieje kradli lampy z Porsche. Powód dla którego wybierali akurat tą markę jest taki sam jak w Wielkiej Brytani, ale xenony montowane w Porsche montowane są bez przykręcania więc wystarczy nagiąć uchwyt, aby wyjąć reflektor tak jak na filmiku:

 Stolen Porsche Headlights

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować