Dlaczego biseksualne kobiety palą tak dużo marihuany?

Naukowcy już ustalili, że biseksualne kobiety znacznie częściej używają marihuany niż lesbijki i kobiety heteroseksualne.

biseksualne-kobiety-pala-marihuane
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według badań przeprowadzonych przez National Alcohol Survey, prawie 38% biseksualnych kobiet używało marihuany w ubiegłym roku, tylko 5% heteroseksualnych kobiet i 20% lesbijek. Ostatnie badania, których celem była analiza związku pomiędzy orientacją seksualną i używaniem substancji odurzających wykazały, że biseksualne kobiety prawie trzykrotnie bardziej częściej używają marihuany niż lesbijki i kobiety heteroseksualne.

Na podstawie badań opublikowanych w czasopiśmie Psychology of Sexual Orientation and Gender Diversity, dr Robinson wnioskuje, że jest to w dużej mierze spowodowane przez fobie społeczne, które piętnują inne orientacje seksualne.

“Dlatego używanie marihuany może być postrzegane jako  mechanizm radzenia sobie z niepokojem i stresem wynikającym z dyskryminacji biseksualistów.”

Wiele rozmówczyń doktora Robinsona twierdzi, że powodem, dla którego używają marihuany jest łagodzenie lęku i bólu. Ale kilka z nich widzi bezpośredni związek z biseksualizmem. Niektóre kobiety twierdziły, że doświadczyły odrzucenia lub wykluczenia wśród heteroseksualistek i lesbijek, a to przyczyniło się do wzrostu konsumpcji trawki.

Dr Robinson sugeruje, że kobiety mogą potrzebować lepszych “umiejętności radzenia sobie z piętnem, stresem i niepokojem”, ale niekoniecznie muszą wykorzystywać do tego konopi indyjskich.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -