- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Czy będzie można posiadać 10 gramów marihuany?

Prokuratorzy dostali wytyczne dotyczące ilości posiadanych narkotyków na własny użytek. Profesor Krzysztof Krajewski z Uniwersytetu Jagielońskiego wzorując się na rozwiązaniach z Czech, zaproponował, by nieznaczna ilość dla marihuany wynosiła 10 gramów, a dla haszyszu 5g.

10-gram-marihuany-na-wlasny-uzytek
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Od czterech lat prokuratorzy mogli odstępować od karania osób, które posiadały przy sobie nieznaczne ilości narkotyków, jednak nie było ściśle określonych ilości, które mogły być uważane jako “nieznaczne”.

Nowe zmiany nie gwarantują, że można posiadać przy sobie do 10g marihuany. W dalszym ciągu prokurator może, ale nie musi odstąpić od wszczęcia postępowania karnego. Jak pokazują statystyki, niektóre województwa w ogóle nie korzystają z możliwości umorzenia sprawy za posiadanie narkotyków.

Raport dotyczący posiadania narkotyków na własny użytek. Marihuana - 10g, haszysz - 5g. źródło:  Polska Sieć Polityki Narkotykowej
Raport dotyczący posiadania narkotyków na własny użytek. Marihuana – 10g, haszysz – 5g. źródło: Polska Sieć Polityki Narkotykowej
Wartości graniczne obowiązujące formalnie od 1 stycznia 2010 r. w Czechach
Wartości graniczne obowiązujące formalnie od 1 stycznia 2010 r. w Czechach

Przeczytaj cały raport

źródło: wiadmości.wp.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -