Biodiesel z konopi przyszłością motoryzacji?

Niedawny raport z Applied Energy wykonany przez grupy badawcze z Pakistanu, Włoch i Malezji opisuje magnetyczne, nanometrowych wielkości cząsteczki katalizatora tlenku metalu, które mają zdolność do przekształcenia oleju z konopi w biodiesla. Biodiesel szybko staje się ważnym źródłem energii, ponieważ ceny ropy naftowej mimo ostatnich spadków, nadal są wysokie.

paliwo-z-konopi
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Biodiesel często pochodzi z olejów roślinnych, takich jak olej kukurydziany i olej sojowy. Jednak problem z wykorzystaniem kukurydzy lub soi na paliwo jest taki, że mają one wpływ na ceny żywności. Dlatego badacze skupiają się na znalezieniu alternatywnych roślin, które wytwarzają wystarczającą ilość oleju i nie są produktami spożywczymi (jak również są w stanie rosnąć bez potrzeby stosowania nawozów).

Konopie to jedna z obiecujących opcji, ponieważ są wysokiej jakości produktem rolnym, a jej łodygi są bardzo wytrzymałe, co daje im możliwość wykorzystania również w przemyśle włókienniczym.

Katalizator potrzebny do stworzenia biodiesla można wykonać “w jednym naczyniu”, co jest pomocne dla chemików i inżynierów, ponieważ oszczędzą wiele pracy. Standardowe wieloetapowe procesy produkcji, w przypadku konopi trwają o wiele krócej i wymagają tylko jednego etapu.

Tak więc, jeśli badania będą trwały i paliwo z konopi stanie się bardziej popularne, to być może za dekadę lub dwie, ludzie będą mogli tankować swoje samochody używając biodiesla z konopi.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -