- Reklama -
Banner

Biodiesel z konopi przyszłością motoryzacji?

Niedawny raport z Applied Energy wykonany przez grupy badawcze z Pakistanu, Włoch i Malezji opisuje magnetyczne, nanometrowych wielkości cząsteczki katalizatora tlenku metalu, które mają zdolność do przekształcenia oleju z konopi w biodiesla. Biodiesel szybko staje się ważnym źródłem energii, ponieważ ceny ropy naftowej mimo ostatnich spadków, nadal są wysokie.

Biodiesel często pochodzi z olejów roślinnych, takich jak olej kukurydziany i olej sojowy. Jednak problem z wykorzystaniem kukurydzy lub soi na paliwo jest taki, że mają one wpływ na ceny żywności. Dlatego badacze skupiają się na znalezieniu alternatywnych roślin, które wytwarzają wystarczającą ilość oleju i nie są produktami spożywczymi (jak również są w stanie rosnąć bez potrzeby stosowania nawozów).

Konopie to jedna z obiecujących opcji, ponieważ są wysokiej jakości produktem rolnym, a jej łodygi są bardzo wytrzymałe, co daje im możliwość wykorzystania również w przemyśle włókienniczym.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Katalizator potrzebny do stworzenia biodiesla można wykonać “w jednym naczyniu”, co jest pomocne dla chemików i inżynierów, ponieważ oszczędzą wiele pracy. Standardowe wieloetapowe procesy produkcji, w przypadku konopi trwają o wiele krócej i wymagają tylko jednego etapu.

Tak więc, jeśli badania będą trwały i paliwo z konopi stanie się bardziej popularne, to być może za dekadę lub dwie, ludzie będą mogli tankować swoje samochody używając biodiesla z konopi.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 

Mogą Cię zainteresować