- Reklama -
Banner

Biedroń: Uwielbiam marihuanę. Specjalista od uzależnień: To zgubna deklaracja

– Palę marihuanę, uwielbiam ją. Sprawia mi przyjemność, mówił w wywiadzie dla gazeta.pl Robert Biedroń. – To niebezpieczne. Młodzi ludzie uważają, że jeśli ktoś, kto dla nich jest wzorem pali i wszystko jest w porządku, to im się też nic nie stanie, ostrzega specjalista od uzależnień. W wywiadzie dla portalu prezydent Słupska Robert Biedroń przyznał, że od czasu do czasu zdarza mu się palić marihuanę. – Nie jestem uzależniony, nienawidzę alkoholu i innych używek. Marihuana sprawia mi przyjemność, uważam że należy, także ze względów medycznych, ją zalegalizować, mówił Biedroń.

– To bardzo niebezpieczne, kiedy młodzi ludzie słyszą takie rzeczy od osoby, która może być dla nich autorytetem, uważa Radosław Nowak, kierownik działu profilaktyki w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. – Dyskusja o legalizacji marihuany to sprawa państwa i polityków oraz specjalistów, którzy o tym decydują. Natomiast kiedy osoby uważane za autorytety o tym opowiadają, jest to niebezpieczne, bo młodzi ludzie dosyć łatwo sobie tłumaczą ryzykowne zachowania, mówi reporterce Radia Gdańsk. Różnica między działaniem marihuany na organizm dorosłego a nastolatka jest jednak zasadnicza. Na dorosłą osobę środek ten może oddziaływać mniej intensywnie. – Można się spodziewać, że ma już jakieś poukładane życie, swoje plany i określone cele. Jest większa szansa, że nic złego się nie zdarzy i że marihuana nie zaszkodzi mu w życiu, co zresztą widać po panie prezydencie Biedroniu.

Natomiast młody człowiek, który często nie ma sprecyzowanych życiowych planów i wykształconych umiejętności społecznych na tyle, żeby móc się opierać różnym pokusom, może ponieść dużą szkodę. Każdy środek psychoaktywny, także marihuana, ma wpływ zarówno na jego rozwój psychiczny, biologiczny jak i społeczny. – Problemem młodych ludzi palących marihuanę może być na przykład syndrom amotywacyjny, który polega na tym, że się nic nie chce. Traci się chęć do podejmowania wyzwań, wyjaśnia specjalista.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dla części młodych ludzi palenie marihuany może być wstępem do doświadczeń z mocniejszymi narkotykami. – Jest to duże zagrożenie, ponieważ jeśli nie mają dostępu do marihuany, mogą sięgnąć po zamienniki, na przykład dopalacze. Niestety obecnie na rynku jest bardzo dużo także syntetycznej marihuany, która z tą normalną ma niewiele wspólnego, jest o wiele bardziej uzależniająca, przestrzega Radosław Nowak.

O ocenę wypowiedzi Roberta Biedronia dziennikarz Radia Gdańsk poprosił słupskich radnych. Anna Mrowińska z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że jest skandaliczna. – Jeśli pali marihuanę, to jego prywatna sprawa, nie powinien o tym mówić. Musi pamiętać, że jest prezydentem Słupska i słuchają go młodzi ludzie. Jaki daje przykład młodzieży?, pyta radna.

Z kolei związany z lewicą niezależny radny Paweł Szewczyk broni prezydenta Słupska.- Na pewno jest to kontrowersyjna wypowiedź, nie wiem czy potrzebna. Robert Biedroń jest po prostu sobą. Przybył do Słupska jak kometa Halleya i myślę, że to nie jest jego ostatnie słowo. Nie raz nas jeszcze zaskoczy.

źródło: hyperreal.info

2 KOMENTARZE

 1. Co za jełopy… Idąc tym tokiem rozumowania, jeżeli Pan Biedroń uwielbia być brany od tyłu, publicznie to przyznając… nagle stado gimchłopców zacznie masowo łoić się w kakao!?!? Co za qrrr szmaty uważamy za autorytety… mam na myśli tych uczonych jak i rząd! Witki opadają 🙁
  Peace

  • Dobrze powiedziane – jego wyrko i jego bongo to jego PRYWATNA sprawa. Trzeba być skończonym imbecylem, żeby sie jarać takimi rzeczami. No ale przede wszystkim – bardzo dobrze, ze taka wypowiedź padła. O ile nie znoszę gazety wyb., bo przed wyborami całkowicie ocenzurowali temat medycznej marihuany (pewnie w obawie przed kościółkowcami), to należą im sie brawa za wyeksponowanie tematu (choć Biedroń miał wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia).
   A wogóle to wnioski tych wypowiadajacych sie ludzi są konkretnie absurdalne – np to ze młodzież sięgnie po dopalacze, jaknie bedzie miala dostepu do zioła (to niech ma, do ch….!), albo stara gadka o syndromie amotywacyjnym (“ugruntowana” teoria z d…, ja też znam mnóstwo osób pozbawionych motywacji, którzy nigdy nie mieli w krwiobiegu ani mikrograma THC). Peace:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować