- Reklama -
Banner

Badania: THC pomaga w transplantacji wątroby

Najnowsze badania pokazują, że nawet bardzo małe dawki THC mogą pomóc wątrobie przezwyciężyć reperfuzję oraz niedokrwienie wątroby po jej przeszczepie.

Reperfuzja przeszczepionej wątroby, czyli przywrócenie napływu krwi do wątroby, jest jednym z najbardziej krytycznych etapów transplantacji i często jest przyczyną niepowodzenia przeszczepu wątroby.

W przeszłości, badania naukowców wykazały, że THC może chronić przed uszkodzeniem oksydacyjnym i może zmniejszyć stan zapalny. Po zbadaniu efektów antyoksydacyjnych THC, naukowcy z Izraela odkryli, że nawet małe dawki mogą chronić wątrobę.

Ostatnie badania, w których analizowano wpływ THC w dawkach prawie 1000 razy mniejszych niż są wymagane do uzykania “haju” wykazały, że nawet pojedyncze, bardzo małe dawki THC mogą zmniejszyć skutki niedokrwienia i reperfuzji.

Naukowcy z Nowego Jorku niedawno dowiedli też, że CBD ma zdolność do ochrony wątroby, poprzez zapobieganie gromadzenia się na niej tłuszczu.

Konopie może nie są lekarstwem na wszystko, ale im więcej wyników badań nad kannabinoidami wychodzi na światło dzienne, to nawet przeciwnicy marihuany muszą stwierdzić, że różnorodność własności medycznych marihuany jest zdumiewająca.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować