Badania: THC pomaga w transplantacji wątroby

Najnowsze badania pokazują, że nawet bardzo małe dawki THC mogą pomóc wątrobie przezwyciężyć reperfuzję oraz niedokrwienie wątroby po jej przeszczepie.

marihuana watroba przeszczep badania thc
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Reperfuzja przeszczepionej wątroby, czyli przywrócenie napływu krwi do wątroby, jest jednym z najbardziej krytycznych etapów transplantacji i często jest przyczyną niepowodzenia przeszczepu wątroby.

W przeszłości, badania naukowców wykazały, że THC może chronić przed uszkodzeniem oksydacyjnym i może zmniejszyć stan zapalny. Po zbadaniu efektów antyoksydacyjnych THC, naukowcy z Izraela odkryli, że nawet małe dawki mogą chronić wątrobę.

Ostatnie badania, w których analizowano wpływ THC w dawkach prawie 1000 razy mniejszych niż są wymagane do uzykania “haju” wykazały, że nawet pojedyncze, bardzo małe dawki THC mogą zmniejszyć skutki niedokrwienia i reperfuzji.

Naukowcy z Nowego Jorku niedawno dowiedli też, że CBD ma zdolność do ochrony wątroby, poprzez zapobieganie gromadzenia się na niej tłuszczu.

Konopie może nie są lekarstwem na wszystko, ale im więcej wyników badań nad kannabinoidami wychodzi na światło dzienne, to nawet przeciwnicy marihuany muszą stwierdzić, że różnorodność własności medycznych marihuany jest zdumiewająca.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -