- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badania potwierdzają: Marihuana jest bezpieczniejsza niż leki przeciwbólowe

Wierzcie lub nie, ale bezpieczniej jest konsumować marihuanę – najczęściej stosowaną nielegalną używkę na świecie – niż przeciwbólowe leki na receptę. Wyniki badań przeprowadzonych przez Health Metrics and Evaluation w University of Washington wykazały, że leki przeciwbólowe, które chociaż są legalne, to mogą być najbardziej śmiercionośnym narkotykiem.

marihuana-bezpieczniejsza-niz-leki-przeciwbolowe
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Badania pokazały, że marihuana, która jest często porównywana z narkotykami takimi jak kokaina, heroina i amfetamina, jest dużo bezpieczniejsza niż leki przeciwbólowe takie jak Oxycontin i Vicodinbe.

Wśród 78 000 zgonów spowodowanych narkotykami w 2010 roku, tabletki przeciwbólowe wydawane na receptę stanowiły ponad połowę. O zgonach spowodowanych przez marihuanę nie mówi się wcale, bo po prostu ich nie ma. No może jeden – mężczyzna został przygnieciony przez paczkę z marihuaną o wadze pół tony, którą przewoził na tylnym siedzeniu samochodu, kiedy uderzył w drzewo.

Badania nie wyjaśniają, dlaczego trawka jest tak popularna na całym świecie, ale naukowcy z Holandii twierdzą, że pod jej wpływem, negatywne emocje wydają się bardziej pozytywne.

Badania pokazały, że mieszkańcy Australii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych są najbardziej narażeni na uzależnienia. Na przykład, osoby mieszkające w Azji lub Australii są bardziej skłonne do nadużywania amfetaminy i opiatów, natomiast Amerykanie używają więcej marihuany i kokainy.

- Reklama - Cannabis Light logo

Badania te nie są nowością, ale podkreślają bezpieczeństwo stosowania marihuany. W Stanach Zjednoczonych ponad 92% pacjentów, którzy stosują medyczną marihuanę potwierdzają jej skuteczność.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -