6 powodów dlaczego warto palić marihuanę codziennie

Marihuana może mieć złą reputację w mediach, ale nie można zapominać o jej korzyściach zdrowotnych, które nie mogą pozostawać niezauważone. Z różnych badań łączących długoterminowe skutki palenia jak i pozytywne skutki zdrowotne, można zauważyć, że jest więcej niż tylko kilka powodów, aby palić codziennie. Oto one:

codzienne palenie marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

1. Marihuana nie sprawi, że wylądujesz u lekarza

Lekarz z workiem marihuany

Badania wykonane przez Medical Center w Bostonie i Boston University of Medicine zbadały 589 pacjentów, z których więcej niż 8 na 10 było użytkownikami marihuany. Badania wykazały, że “miłośnicy ziółka” nie odwiedzali lekarzy częściej, niż osoby, które były konsumentami trawki.

2. Marihuana jest naturalnym lekiem przeciwbólowym

marihuana jest naturalnym srodkiem przeciwbolowym

Jedną z największych korzyści leczniczych marihuany są jej właściwości, które sprzyjają skutecznemu leczeniu przewlekłego bólu. Od skurczy miesiączkowych do nerwobóli – już trzy chmury mogą zapewnić taką samą ulgę jak syntetyczne leki przeciwbólowe. Marihuana zmniejsza ból poprzez “zmianę sposobu funkcjonowania nerwów”, mówi Mark Ware, profesor anestezjologi i medycyny rodzinnej na Uniwersytecie McGill.

3. Marihuana pomaga zwiększyć kreatywność

Bob_Marley

Niektórzy z największych byłych i teraźniejszych artystów używali marihuany aby pomogła im uwolnić swoją kreatywność. Od Szekspira do Snoop Dogg’a, wielu artystów uważa, że stan po spaleniu marihuany pomaga pobudzić wenę twórczą, a może nawet pomóc w stworzeniu kolejnego wielkiego dzieła.

4. Używanie marihuany jest związane ze zmniejszonym bólem stawów

medyczna marihuana

Badania wykazały, że pacjenci cierpiący na zapalenie stawów mogą skorzystać z marihuany. To dlatego, że naturalnie występujące substancje chemiczne w konopiach aktywują ścieżki w organizmie, które pomagają zwalczyć zapalenie stawów.

5. Palenie marihuany może pomóc w regulacji masy ciała

masa_ciala_marihuana

Badanie opublikowane w American Journal of Epidemiology wykazały, że ludzie, którzy palili marihuanę byli mniej podatni na otyłość niż osoby, które nie używają marihuany. Kolejny artykuł opublikowany w American Journal od Medicine wykazał, że osoby, które palą trawkę mają mniejszy obwód talii niż osoby, które nie paliły.

6. Marihuana może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi

krew_cukier_marihuana

Badania opublikowane w American Journal of Medicine wykazały, że pacjenci, którzy palili marihuanę miały niższy poziom insuliny i “lepszy metabolizm węglowodanów” niż osoby nie używające marihuany. Oba te czynniki odgrywają ważną rolę w zmniejszeniu rozwoju cukrzycy.

 

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -