- Reklama -
Banner

6 powodów dlaczego warto palić marihuanę codziennie

Marihuana może mieć złą reputację w mediach, ale nie można zapominać o jej korzyściach zdrowotnych, które nie mogą pozostawać niezauważone. Z różnych badań łączących długoterminowe skutki palenia jak i pozytywne skutki zdrowotne, można zauważyć, że jest więcej niż tylko kilka powodów, aby palić codziennie. Oto one:

1. Marihuana nie sprawi, że wylądujesz u lekarza

Lekarz z workiem marihuany

Badania wykonane przez Medical Center w Bostonie i Boston University of Medicine zbadały 589 pacjentów, z których więcej niż 8 na 10 było użytkownikami marihuany. Badania wykazały, że “miłośnicy ziółka” nie odwiedzali lekarzy częściej, niż osoby, które były konsumentami trawki.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

2. Marihuana jest naturalnym lekiem przeciwbólowym

marihuana jest naturalnym srodkiem przeciwbolowym

Jedną z największych korzyści leczniczych marihuany są jej właściwości, które sprzyjają skutecznemu leczeniu przewlekłego bólu. Od skurczy miesiączkowych do nerwobóli – już trzy chmury mogą zapewnić taką samą ulgę jak syntetyczne leki przeciwbólowe. Marihuana zmniejsza ból poprzez “zmianę sposobu funkcjonowania nerwów”, mówi Mark Ware, profesor anestezjologi i medycyny rodzinnej na Uniwersytecie McGill.

3. Marihuana pomaga zwiększyć kreatywność

Bob_Marley

Niektórzy z największych byłych i teraźniejszych artystów używali marihuany aby pomogła im uwolnić swoją kreatywność. Od Szekspira do Snoop Dogg’a, wielu artystów uważa, że stan po spaleniu marihuany pomaga pobudzić wenę twórczą, a może nawet pomóc w stworzeniu kolejnego wielkiego dzieła.

4. Używanie marihuany jest związane ze zmniejszonym bólem stawów

medyczna marihuana

Badania wykazały, że pacjenci cierpiący na zapalenie stawów mogą skorzystać z marihuany. To dlatego, że naturalnie występujące substancje chemiczne w konopiach aktywują ścieżki w organizmie, które pomagają zwalczyć zapalenie stawów.

5. Palenie marihuany może pomóc w regulacji masy ciała

masa_ciala_marihuana

Badanie opublikowane w American Journal of Epidemiology wykazały, że ludzie, którzy palili marihuanę byli mniej podatni na otyłość niż osoby, które nie używają marihuany. Kolejny artykuł opublikowany w American Journal od Medicine wykazał, że osoby, które palą trawkę mają mniejszy obwód talii niż osoby, które nie paliły.

6. Marihuana może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi

krew_cukier_marihuana

Badania opublikowane w American Journal of Medicine wykazały, że pacjenci, którzy palili marihuanę miały niższy poziom insuliny i “lepszy metabolizm węglowodanów” niż osoby nie używające marihuany. Oba te czynniki odgrywają ważną rolę w zmniejszeniu rozwoju cukrzycy.

 

2 KOMENTARZE

 1. Gówno prawda jaram 7 lat i miałem takie okresy że paliłem w dzień w dzień i jedyne w w czym mi to pomagało to że nie miałem pieniędzy i prawie straciłem pracę jak i wpadłem w problemy z prawem . Ludzie którzy twierdzą że zioło na wszystko pomaga są po prostu uzależnieni wiem bo sam kiedyś myślałem że jak zajaram to mogę wszystko i zbawię świat . Mieć lepsze życie i przyszłość a jarać dzień w dzień bo już nie klepie i żeby jakaś tam fazka potrzymała 3h to duża różnica 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować