- Reklama -
Banner

55% reumatologów chce legalizacji medycznej marihuany

Nieco ponad połowa specjalistów od reumatologi wierzy, że leki oparte na marihuanie mogą pomóc w leczeniu chorób reumatologicznych, takich jak zapalenie stawów, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Reumatologii Kanadyjskiej. Wyniki zostały opublikowane w zeszłym miesiącu w czasopiśmie BMC Musculoskeletal Disorders.

Ze 128 lekarzy, którzy wypełniali ankietę, 55% uważało, że konopie i kanabinoidy odgrywają dużą rolę w leczeniu schorzeń reumatycznych. 45% odpowiedziało, że nie odgrywają znaczącej roli. Mimo różnicy w opinii, zdecydowana większość respondentów stwierdziła, że byliby pewni przepisując marihuanę.

Ponad 75% respondentów stwierdziło, że nie ma zaufania do ich “obecnej wiedzy na temat wpływu endokannabinoidów na zdrowie”. Co więcej, 90% respondentów stwierdziło, że nie będą czuć się pewnie przepisując recepty, które będą obejmowały dozowania, częstotliwość i sposób podawania.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ci którzy nie czują się pewnie, zalecają dzienną dawkę 0,5 – 3g na dobę jako dawkę początkową. Pojedyncza dawka na dzień była najczęściej zalecanym schematem leczenia, w innych sugeruje się nawet 2-3 dawki dziennie.

Brak zaufania u reumatologów, jest to główne stwierdzenie autorów badań, biorąc pod uwagę powszechne stosowanie marihuany przez pacjentów z zapaleniem stawów.

W 2013 roku, dane federalne wykazały, że ponad połowa z 30 000 zarejestrowanych pacjentów medycznej marihuany używało go do leczenia ciężkich zapaleń stawów. Medyczna marihuana jest legalna w Kanadzie od 2001 roku.

Autorzy stwierdzają, że brak badań na ludziach jest głównym czynnikiem braku akceptacji wobec marihuany.

Badania przeprowadzone przez WebMD / Medscape w tym roku, znajdują podobne poparcie (54%) dla marihuany wśród specjalistów reumatologi w USA.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować