- Reklama -
Banner

10g kofeiny wystarczy, aby umrzeć. Możesz spalić kilogram marihuany i nie umrzesz

Chociaż marihuana pozostaje nielegalna w zdecydowanej większości krajów na świecie, to należy pamiętać, że możliwość jej śmiertelnego przedawkowania jest praktycznie niemożliwa. Z drugiej strony wiele używek takich jak kofeina może Cię zabić, jeśli wystarczająco dużo jej przyswoisz.

Według Journal of Research, wystarczy zaledwie 10 gramów kofeiny, aby dawka ta stała się śmiertelna, co oznacza, że wystarczy zaledwie tyle, aby przedawkować. 18g kofeiny wystarczy, aby zabić praktycznie każdego człowieka.

Kawa Blond Roast w sieci Starbuck zawiera 475mg kofeiny – potwierdzają dane na stronie internetowej. Oznacza to, że potrzeba 21 filiżanek kawy, aby przedawkować. Oczywiście nikt nie będzie pił 21 kaw pod rząd (chociaż internet pokazuje, że ludzie robią jeszcze głupsze rzeczy), ale w przypadku substancji, która jest tak powszechnie dostępna i używana, to ta dawka jest szokująco niską śmiertelną dawką.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli chodzi o konopie, naukowcy muszą odkryć jego LD50 dla ludzi. LD50 to ilość substancji, która musi być spożyta, aby 50% badanych jednostek zostało zabitych. Oznacza to, że fizycznie jest niemożliwe, aby przedawkować marihuanę.

Oto właśnie hipokryzja naszego systemu. Legalna kawa, papierosy i alkohol mają wyznaczoną dawkę, która potrzebna jest do śmiertelnego przedawkowania. Co roku z powodu używania tych substancji ginie tysiące osób. Czy ktoś kiedyś słyszał o przedawkowaniu marihuany? My tylko słyszeliśmy o jedynym śmiertelnym przypadku śmierci spowodowanej marihuaną.

Badania prowadzone na małych zwierzętach takich jak szczury, ustanowiły LD-50 THC na bardzo wysokich poziomach (około 1000mg/kg). Badania obejmujące większe zwierzęta, takie jak małpy czy psy, nie potrafiły wykazać śmiertelnej dawki nawet przy sporych dawkach – 3000mg/kg.

Śmiertelne dawki 3000mg/kg były równoznaczne z 70 kilogramowym człowiekiem, który spożył 210 g. czystego THC. Biorąc pod uwagę, że średni poziom THC w marihuanie jest na poziomie około 10%, to osoba ta musiałaby spalić 2,1kg marihuany na raz w celu osiągnięcia takiego samego poziomu THC jak w badaniach jego toksyczności.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować