Zdecydowana większość (61%) Niemców popiera legalizację marihuany

Niedawny sondaż Ipsos pokazuje, że ponad połowa Niemców popiera legalizację marihuanę dla dorosłych. 61% respondentów wskazuje, że opowiedziałoby się za kontrolowaną dystrybucją konopi w autoryzowanych sklepach. Tylko 39% uważa, że pomysł legalizacji konopi jest nieodpowiedzialny i zasadniczo sprzeciwia się legalnej sprzedaży i używaniu marihuany.

Obecny rząd koalicyjny w swoim programie wyborczym zagwarantował wprowadzenie do 2025 r. kontrolowanej dystrybucji konopi indyjskich dla dorosłych, które mają być sprzedawane w licencjonowanych sklepach. Ostatnie wypowiedzi niemieckiego ministra zdrowia wskazują, że prace trwają, a projekt legalizacji marihuany w Niemczech ma pojawić się pod koniec 2022 roku. Przedstawiciele rządu sugerują, że legalna sprzedaż konopi dla dorosłych rozpocznie się najwcześniej na początku 2024 roku.

Młodzi opowiadają się za legalizacją, starsi są podzieleni

Chociaż większość Niemców opowiada się za legalizacją marihuany, licząc wszystkie pokolenia łącznie, to istnieją znaczne różnice między różnymi grupami wiekowymi. Niemal dwie trzecie osób w wieku 18-39 lat (65%) opowiada się za legalizacją. Wśród osób w wieku 60-75 lat, poparcie wynosi 55%. Wśród respondentów w średnim wieku (od 40 do 59 lat) odsetek osób popierających ustawę jest z pewnością znacznie wyższy niż wśród osób starszych (62%), ale jest niższy niż wśród osób młodszych.

 • 18-39 lat – 65% poparcia
 • 40-59 lat – 62% poparcia
 • 60-75 lat – 55% poparcia

Chociaż większość Niemców opowiada się za kontrolowaną dystrybucją konopi, to legalizacja innych substancji psychoaktywnych, takich jak kokaina czy amfetamina, jest stanowczo odrzucana przez znaczną część populacji (95%).

W przypadku tego pytanie istnieją jednak wyraźne różnice między różnymi grupami wiekowymi: wśród młodych osób poniżej 39 roku życia co najmniej jedna na dziesięć osób (11%) poparłaby dekryminalizację narkotyków do celów rekreacyjnych. Wśród osób w średnim wieku odsetek ten wynosi zaledwie 4%, a wśród osób powyżej 60 roku życia to niecały 1%.

niemcy poparcie legalizacji marihuany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Od: VapeFully
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny

Mogą Cię zainteresować