- Reklama -
Banner

Zanieczyszczona marihuana – jak wygląda oraz jak ją rozpoznać

Zanieczyszczona marihuana to jeden ze skutków zakazów związanych z marihuaną. Jednym z największych, prawdopodobnie najsilniejszych argumentów przemawiających za legalizacją marihuany jest fakt, że pozwala ona przejąć przemysł z rąk zorganizowanych grup przestępczych i pozwala na stworzenie regulowanego i legalnego rynku.

To wspaniała wiadomość dla każdego, kto mieszka w kraju, gdzie sprzedaż konopi jest legalna i regulowana. Niestety ogromna większość użytkowników marihuany na świecie wciąż stoi w obliczu zakazu, co oznacza, że mogą kupować zioło z mało wiarygodnych źródeł.

Jednym z największych problemów użytkowników konopi na nielegalnym rynku, oprócz oczywistych problemów prawnych, jest jakość kupowanego produktu. Na obszarach, na których sprzedaż konopi jest nadal nielegalna, trudno nie zauważyć “zanieczyszczonej marihuany”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jak rozpoznać zanieczyszczoną marihuanę?

Praktycznie niemożliwe jest rozpoznanie chemicznie zanieczyszczonej marihuany, chyba że masz dostęp do laboratorium. Istnieje jednak kilka podstawowych sposobów na przetestowanie marihuany, aby upewnić się, że zioło nie jest zanieczyszczone.

Zacznij od zbadania swoich kwiatów lupą i zwróć uwagę na większe kryształy, zwłaszcza wzdłuż łodyg, które mogą okazać się cukrem. Spróbuj również pocierać susz o palec i spróbuj wyczuć jakąkolwiek kredową lub ziarnistą teksturę spowodowaną obecnością piasku, szkła lub cukrem, które mogły zostać rozpylone na twoje zioło.

Następnie weź do ręki grinder i zmiel susz, aby otrzymać pyłek. Następnie połóż otrzymany pyłek na płaską i czystą powierzchnię, a następnie przejedź po nim szklanką i wysłuchuj wyraźnych odgłosów drapania lub pękania. Jeśli usłyszysz któryś z tych dźwięków, możesz podejrzewać, że jest to szkło lub piasek.

Zanieczyszczona marihuana – jak rozpoznać

Aby zwiększyć wagę marihuany, można użyć kilku substancji. Na przykład sproszkowane liście roślin, zioła, tłuszcze, piasek, wosk, cukier, lakier do włosów, Brix, pestycydy i nawozy, szkło, talk a nawet Coca-Cola. Pomysłowość dilerów wydaje się niewyczerpana, a ci nie liczą się z konsekwencjami palenia zanieczyszczonej marihuany.

Poniżej znajduje się kilka ogólnych wskazówek, które mogą pomóc rozpoznać zanieczyszczoną marihuanę. Twoją uwagę powinno zwrócić:

 1. żar z jointa iskrzy jak zimne ognie
 2. susz wydaje się podejrzanie ciężki
 3. chemiczny zapach palonej konopi
 4. popiół jest twardy i czarny, a po ściśnięciu go staje się tłusty
 5. topy są zbytnio białe i wyglądają na pokryte krystaliczną substancją
 6. kwiaty nie wysychają po narażeniu na działanie powietrza
 7. w opakowaniu można znaleźć piasek, kryształy i sproszkowane substancje

Marihuana zanieczyszczona piaskiem

Marihuana zanieczyszczona piaskiem.
Marihuana zanieczyszczona piaskiem. Fot. SensiSeeds

Podczas uprawy na wolnym powietrzu nie zawsze da się uniknąć przyczepiania się piasku i gleby. Niemniej jednak marihuana często jest umyślnie zanieczyszczana piaskiem lub piaskiem kwarcowym, a małe drobinki mogą pozostać w opakowaniu, na przykład w plastikowych torebkach.

Jeśli marihuana jest zanieczyszczona piaskiem, łatwo ją rozpoznać. Wystarczy ugryźć topa i jeśli czuć wyraźne strzelanie między zębami, to wiedz, że coś się dzieje.

Poprzez wdychanie piasku kwarcowego istnieje ryzyko wystąpienia pylicy płuc, która jest poważną chorobą płuc, powodującą stan zapalny i bliznowacenie w postaci guzowatych zmian w górnych płatach płuc.

Marihuana zanieczyszczona cukrem

Marihuana zanieczyszczona cukrem
Marihuana zanieczyszczona cukrem. Fot. SensiSeeds

Konopie indyjskie, które smakują bardziej słodko, niż zwykle, mogą być nasączone cukrem. Standardowe testy glukozy – dostępne w aptekach jako małe paski papieru – mogą to z pewnością stwierdzić, dadzą szybkie i wiarygodne wyniki w zakresie stężenia węglowodanów.

Cukier jest powszechnym środkiem do zwiększenia wagi marihuany, ponieważ jest tani i łatwy do zastosowania: cukier rozpuszcza się we wrzącej wodzie, która po ochłodzeniu jest rozpylana na rośliny. Woda odparowuje pozostawiając lepką warstwę, a marihuana pozostaje zanieczyszczona. W przypadku użycia białego cukru, pąki mogą mieć bardzo blady wygląd; cukier brązowy jest również stosowany, ponieważ wydaje się bliższy barwy dojrzałym włosiom.

Brix do zwiększenia masy marihuany

Brix do zanieczyszczania marihuanyBrix służy tylko do jednego – zwiększenia ciężaru marihuany. Brix to płyn składający się z cukru, płynnego materiału syntetycznego i hormonów, w którym kwiaty konopi są zanurzane po zbiorze, a następnie zawieszane i suszone. Na pierwszy rzut oka marihuanę zanieczyszczoną Brixem ciężko odróżnić od czystych topów. Pali się jednak bardzo źle i pozostawia twarde popioły.

Brix zawiera płynne tworzywa sztuczne i należy do syntetycznych wosków, takich jak pasty do butów. Efektem palenia marihuany zanieczyszczonej Brixem może być drażniący kaszel, flegma i duszność, a podczas palenia tak zanieczyszczonej konopi uwalniają się substancje rakotwórcze i mutagenne.

Zanieczyszczenie marihuany lakierem do włosów

Marihuana zanieczyszczona lakierem do włosów
Marihuana zanieczyszczona lakierem do włosów. Fot. SensiSeeds

Lakier do włosów jest wysoce łatwopalny, narażanie konsumentów na spalanie i wdychanie tej mieszanki polimerów przemysłowych, alkoholu i wielu innych składników jest wysoce szkodliwe dla zdrowia.

Topy zanieczyszczone lakierem do włosów stają się twarde i zwarte. konopie indyjskie nasączone spryskane lakierem do włosów są tak samo trudne do zapylenia, jak te zanieczyszczone płynem Brix, dlatego też są często mylone. Marihuana spryskana lakierem do włosów wydzielaja przenikający, chemiczny smak i nietypowy, zapach perfum, a spalanie rozpuszczalników zawartych w lakierze do włosów jest rakotwórcze.

Pozostałe zanieczyszczenia w marihuanie

Bakterie

Niedawne badania próbek z 20 sklepów z marihuaną w północnej Kalifornii wykazały obecność bakterii Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae i Acinetobacter baumannii w badanych kwiatach. Bakterie te powodują poważne infekcje w układzie żołądkowo-jelitowym i oddechowym. Ponadto stanowią one szczególne zagrożenie dla pacjentów z obniżoną odpornością, wykorzystujących marihuanę jako środek przeciwbólowy.

Grzyby

Zwykle producenci marihuany są bardziej zaniepokojeni testowaniem swoich próbek pod kątem siły działania niż zanieczyszczeń. W niektórych badanych próbkach laboratoria wykryły obecność grzybów Cryptococcus, Mucor i Aspergillus. Te grzyby wytwarzają bardzo trujące produkty przemiany materii, tak zwane aflatoksyny, które działają szkodliwie na centralny układ nerwowy. Grzyby te wykryto w marihuanie należącej do pacjentów, którym dolegały infekcje płuc.

Pleśń

Rozwój pleśni jest zjawiskiem naturalnym, a jednocześnie niepokojącym. Gdy występuje w dużych ilościach, może prowadzić do komplikacji zdrowotnych w układzie oddechowym. Ostatnie wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych na próbkach pobranych z aptek w Arizonie, pokazały zanieczyszczenie pleśnią na badanych próbkach. Chociaż nie ma konkretnej zgody między naukowcami na temat tego, ile pleśni uznano za zagrożenie, to odkrycia te zostały powiązane z przypadkami zapalenia płuc u pacjentów leczonych marihuaną. Pleśń może powstawać w końcowej fazie kwitnienia, kiedy w pomieszczeniu panuje zbyt duża wilgoć.

Ciężkie metale

Metale takie jak arsen, kadm, rtęć i ołów nie są dla ciebie dobre. Obecność metali w marihuanie może nawet wystąpić w najbardziej higienicznych gospodarstwach rolnych, uprawiającymi zgodnie z najlepszymi praktykami hodowlanymi, ponieważ nie pochodzą one z substancji stosowanych do uprawy, ale z gleby, wody i powietrza.

Chociaż niewielka ilość tych metali jest obecna w większości próbek konopi indyjskich, to istnieją rosnące obawy dotyczące możliwego wzrostu obecności nagromadzonych metali ciężkich, ponieważ coraz więcej pól uprawnych zaczyna być wykorzystywanych do uprawy konopi, które wyciągają z ziemi metale ciężkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować