Wyniki dzisiejszych wyborów zadecydują o przyszłości marihuany w USA

Prezydent Barack Obama uważa, że jeśli kilka kolejnych stanów zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych, to rząd federalny będzie musiał poważnie zastanowić się nad zmianą prawa dotyczącego marihuany.

legalizacja marihuany usa 1
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W niedawnym wywiadzie dla HBO, prezydent wyjaśnił kwestię legalizacji w pięciu stanach: Arizonie, Kalifornii, Maine, Massachusetts i Nevadzie, w których wyborcy będą decydować o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, co jest już legalne w czterech stanach i Dystrykcie Kolumbii.

To właśnie dzisiaj w tych stanach odbędzie się referendum, w którym pełnoletni obywatele Stanów Zjednoczonych zadecydują czy zalegalizować marihuanę do celów rekreacyjnych w tych pięciu stanach.

Dobrą wiadomością jest to, że po tym referendum będzie trzeba przemyśleć tę kwestię, bo jeśli faktycznie ustawy zostaną zatwierdzone w tych stanach, to jedna piąta stanów będzie pod jednym zestawem przepisów, a cztery piąte w innym,” powiedział Obama.

Obama następnie powiedział, że wynik nadchodzących wyborów może spowodować zamieszanie w agencjach federalnych odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa związanego z narkotykami.

Chociaż agencje niewątpliwie nadal będą próbowały zatrzymać międzynarodowy przemyt marihuany, to prawdopodobnie będą stany, w których takie działania policji nie będą miały sensu.

Departament Sprawiedliwości, DEA, FBI muszą dowiedzieć się, jak mają egzekwować prawo w niektórych stanachpowiedział Obama.

Chociaż prezydent nie wierzy, że legalizacja rozwiąże wszystkie problemy związane z marihuaną, to uważa, że nadszedł czas, aby przemyśleć stanowisko rządu federalnego wobec marihuany.

Nie sądzę, że marihuana jest panaceum“, powiedział Obama. “Ale myślę, że będziemy mieć poważną rozmowę o tym, jak traktujemy marihuanę i ogólnie nasze prawo narkotykowe.”

Rzeczywiście, nadszedł czas dla rządu federalnego, aby rozpocząć pracę w kierunku jakiejś konkretnej reformy w odniesieniu do stanowych przepisów dotyczących marihuany.

Według ostatniej sondy przeprowadzonej przez Gallup, ponad 60% Amerykanów popiera legalizację marihuany. Liczby te pokazują najwyższe poparcie w tej kwestii. Gallup rozpoczął prowadzenie sondy na ten temat prawie 50 lat temu.

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -