- Reklama -
Banner

Wyniki dzisiejszych wyborów zadecydują o przyszłości marihuany w USA

Prezydent Barack Obama uważa, że jeśli kilka kolejnych stanów zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych, to rząd federalny będzie musiał poważnie zastanowić się nad zmianą prawa dotyczącego marihuany.

W niedawnym wywiadzie dla HBO, prezydent wyjaśnił kwestię legalizacji w pięciu stanach: Arizonie, Kalifornii, Maine, Massachusetts i Nevadzie, w których wyborcy będą decydować o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, co jest już legalne w czterech stanach i Dystrykcie Kolumbii.

To właśnie dzisiaj w tych stanach odbędzie się referendum, w którym pełnoletni obywatele Stanów Zjednoczonych zadecydują czy zalegalizować marihuanę do celów rekreacyjnych w tych pięciu stanach.

Dobrą wiadomością jest to, że po tym referendum będzie trzeba przemyśleć tę kwestię, bo jeśli faktycznie ustawy zostaną zatwierdzone w tych stanach, to jedna piąta stanów będzie pod jednym zestawem przepisów, a cztery piąte w innym,” powiedział Obama.

Obama następnie powiedział, że wynik nadchodzących wyborów może spowodować zamieszanie w agencjach federalnych odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa związanego z narkotykami.

Chociaż agencje niewątpliwie nadal będą próbowały zatrzymać międzynarodowy przemyt marihuany, to prawdopodobnie będą stany, w których takie działania policji nie będą miały sensu.

Departament Sprawiedliwości, DEA, FBI muszą dowiedzieć się, jak mają egzekwować prawo w niektórych stanachpowiedział Obama.

Chociaż prezydent nie wierzy, że legalizacja rozwiąże wszystkie problemy związane z marihuaną, to uważa, że nadszedł czas, aby przemyśleć stanowisko rządu federalnego wobec marihuany.

Nie sądzę, że marihuana jest panaceum“, powiedział Obama. “Ale myślę, że będziemy mieć poważną rozmowę o tym, jak traktujemy marihuanę i ogólnie nasze prawo narkotykowe.”

Rzeczywiście, nadszedł czas dla rządu federalnego, aby rozpocząć pracę w kierunku jakiejś konkretnej reformy w odniesieniu do stanowych przepisów dotyczących marihuany.

Według ostatniej sondy przeprowadzonej przez Gallup, ponad 60% Amerykanów popiera legalizację marihuany. Liczby te pokazują najwyższe poparcie w tej kwestii. Gallup rozpoczął prowadzenie sondy na ten temat prawie 50 lat temu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować