Dołącz do nas

Kryminalne

Wrocław: Wejście do uprawy marihuany prowadziło przez… szafę!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, którego uprawa marihuany mieściła się w pomieszczeniu znajdującym się po wejściu przez szafę.

29-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec podejrzewany był o posiadanie marihuany oraz uprawę konopi indyjskich. Przeszukując jego mieszkanie, funkcjonariusze znaleźli ukryte wejście do pomieszczenia, które było zasłonięte szafą.

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Mężczyzna mieszkający w domu jednorodzinnym, na pierwszym piętrze zagospodarował jedno pomieszczenie, w którym uprawiał różne odmiany marihuany. Wejście do niego prowadziło przez szafę, a w nim policjanci znaleźli 44 rośliny konopi indyjskich oraz 500g suszu.

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

29-latek twierdził, że konopie uprawiał na własny użytek, ponieważ z suszu wytwarza masło do nacierania ciała. Pomieszczenie wyposażone było w specjalne oświetlenie i systemy wentylacyjne.

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Za posiadanie 500g marihuany grozi kara od trzech do 10 lat pozbawienia wolności. Za nielegalną uprawę konopi grozi nawet 3 lata więzienia, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość środków odurzających, nawet do ośmiu lat więzienia.

Opublikowany

dnia

6 komentarzy
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
6 Comments
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marecki
Marecki
2 lat temu

Dlaczego w Holandii nie ma zatruć jakimiś dopalaczami ?
Tutaj marihuana jest na porządku dziennym , palisz koło policjanta i nic ci nie zrobi – w Polsce trzeba zmienić rząd od fundamentów , może wtedy coś się zmieni – MOŻE ?

chudy
chudy
2 lat temu

no tak lepiej dopalaczami sie zalatwic…..

Paw
Paw
2 lat temu

Znowu zniszczą komuś życie,dla statystyk.
Bierzmy przykład z bardziej rozwiniętych krajów,a i nam bedzie dobrze!

Kamil
Kamil
2 lat temu

Śmieszna sprawa, w innych krajach coraz czesciej slyszymy o legalizacji a w Polsce tylko słychać jak ktoś za marihuanę dostaje wyrok xd

Przemek
Przemek
1 rok temu
Reply to  Fakty Konopne

Przecież marihuana to najpoważniejsze przestępstwo ?

Popularne