Wpływ marihuany na płuca

Wśród potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z paleniem marihuany, rak płuc pozostaje na szczycie listy wśród wieloletnich użytkowników. Ten niepokój spowodowany jest głównie ze względu na spekulacje, że nałogowi palacze marihuany są zagrożeni rakiem płuc tak samo jak palacze tytoniu. Nowe badanie mówią jednak, że to nie jest prawda.

Nowe badania opublikowane w najnowszym wydaniu International Journal of Cancer, twierdzą, że nałogowi palacze marihuany nie są bardziej narażeni na ryzyko związane z rakiem płuc niż osoby które pala rzadko, lub nie palą w ogóle.

Aby dokonać takiej oceny, zespół naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii zbadli dokumentację z kilku badaniach w których udział wzięło 5000 uczestników. Pomimo teorii, że dym z konopi powoduje raka płuc, to z raportu wynika, że jest bardzo niewiele powodów, aby podejrzewać, że palenie marihuany doprowadza do większego zagrożenia tą chorobą.

“Wyniki naszych analiz zbiorczych dostarczają niewiele dowodów na zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc wśród okazjonalnych lub długotrwałych palaczy marihuany” napisali autorzy badania.

Nawiasem mówiąc, te wyniki są zgodne z innym badaniem opublikowanym w zeszłym roku w naukowym czasopiśmie Annals of American Thoracic Society , który stwierdził, że palenie marihuany może prowadzić do zwiększonego ryzyka przewlekłego zapalenia oskrzeli, ale nie prowadzi do raka płuc.

Zwykłe stosowanie marihuany, nie wydaje się prowadzić do istotnych zaburzeń funkcji płuc.” napisał autor badania dr Donald Tashkin.

Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko powikłań płuc u regularnego palacza marihuany jest stosunkowo mała, i znacznie niższa niż w przypadku osób palących tytoń

W komentarzy dotyczącym badania, dr Tashkin napisał: “Palenie marihuany nie wydaje się zwiększać ryzyka wystąpienia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lub nowotworów dróg oddechowych”

Skoro palenie nielegalnej marihuany nie wywołuje raka płuc, a papierosy które można kupić w każdym sklepie powodują tą chorobę, to dlaczego nie zdelegalizować papierosów?

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79  Od: VaporShop
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować