- Reklama -
Banner

Wpływ legalizacji na ceny marihuany

Dwa lata temu, stan Waszyngton rozpoczął eksperyment, który umożliwił produkcję i sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. Aby rzetelnie stwierdzić jakie skutki przyniosła legalizacja marihuany będzie trzeba jeszcze poczekać kilka lat, ale jedno jest pewne – legalna marihuana tanieje coraz szybciej.

Dane dotyczące sprzedaży marihuany są przechowywane przez Steve Davenport of the Pardee RAND Graduate School. Wynika z nich, że przejściowy wzrost cen był spowodowany niedoborem konopi. Kiedy uruchomiono system zamawiania trawki on-line, zarówno ceny detaliczne jak i ceny hurtowe spadły.

“Ceny systematycznie spadają o około 2 procent miesięcznie. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywać, ceny mogą spaść o 25 procent każdego kolejnego roku.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

ceny-marihuany-waszyngton

Chociaż niektórzy obserwatorzy będą zaskoczeni ostrymi spadkami cen, to niektórzy doświadczeni analitycy już dawno przewidzieli ten efekt.

Ponieważ podatki państwowe są oparte na procencie od sprzedaży, spadek cen oznacza, że mniej pieniędzy trafi do kasy stanu. Dla konsumentów, którzy używają marihuany od czasu do czasu, cena marihuany nie powinna mieć dużego znaczenia, jednak dla codziennych użytkowników, spadek z 25$ do 9$ za gram to spora różnica.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować