- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Wpływ legalizacji na ceny marihuany

Dwa lata temu, stan Waszyngton rozpoczął eksperyment, który umożliwił produkcję i sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. Aby rzetelnie stwierdzić jakie skutki przyniosła legalizacja marihuany będzie trzeba jeszcze poczekać kilka lat, ale jedno jest pewne – legalna marihuana tanieje coraz szybciej.

marihuana waszyngton
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Dane dotyczące sprzedaży marihuany są przechowywane przez Steve Davenport of the Pardee RAND Graduate School. Wynika z nich, że przejściowy wzrost cen był spowodowany niedoborem konopi. Kiedy uruchomiono system zamawiania trawki on-line, zarówno ceny detaliczne jak i ceny hurtowe spadły.

“Ceny systematycznie spadają o około 2 procent miesięcznie. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywać, ceny mogą spaść o 25 procent każdego kolejnego roku.”

ceny-marihuany-waszyngton

Chociaż niektórzy obserwatorzy będą zaskoczeni ostrymi spadkami cen, to niektórzy doświadczeni analitycy już dawno przewidzieli ten efekt.

- Reklama - Cannabis Light logo

Ponieważ podatki państwowe są oparte na procencie od sprzedaży, spadek cen oznacza, że mniej pieniędzy trafi do kasy stanu. Dla konsumentów, którzy używają marihuany od czasu do czasu, cena marihuany nie powinna mieć dużego znaczenia, jednak dla codziennych użytkowników, spadek z 25$ do 9$ za gram to spora różnica.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -