Wpływ legalizacji medycznej marihuany na czas spędzony na zwolnieniu lekarskim

Nowe badania opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Health Economics wykazały, że medyczna marihuana może być kluczem do zdrowia i szczęścia pracowników.

medycznamarihuana-leki-przeciwbolowe-opiaty-przedawkowania
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

SF Gate donosi, że naukowcy odkryli “statystycznie znaczące spadki liczby dni zwolnienia lekarskiego wśród pracowników s stanach, które umożliwiają bezpieczny i legalny dostęp do medycznej marihuany.”

Według danych, średnia nieobecność pracownika na zwolnieniu lekarskim spadła o 8-15% w stanach, gdzie medyczna marihuana jest legalna, w porównaniu do stanów, które wciąż zakazują stosowania marihuany do celów medycznych.

“Badanie wskazuje, że spadek nieobecności z powodu choroby, spowodowane jet legalizacją medycznej marihuany,” powiedział autor badań Darin F. Ulman.

“Efekt ten jest silniejszy w stanach z bardziej liberalnej polityce dotyczącej medycznej marihuany, dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin i dla mężczyzn w średnim wieku, którzy są najliczniejszą grupą społeczną posiadających karty pozwalające na zakup medycznej marihuany.”

Etatowi pracownicy w wieku od 50 do 59 lat o 13% rzadziej brali L4. Pracownicy w wieku od 40 do 49 lat o 11%, a osoby w wieku pomiędzy 30 a 39 lat nawet o 16%.

Absencja pracowników związana z problemami zdrowotnymi, kosztuje firmy w Stanach Zjednoczonych nawet 84mld$ rocznie. Ustalenia zawarte w badaniach sugerują, że legalizacja medycznej marihuany mogłaby zmniejszyć wydatki związane z kosztami poniesionymi na chorujących pracowników i zwiększyć ich wydajność.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -