- Reklama -
Banner

Wpływ legalizacji medycznej marihuany na czas spędzony na zwolnieniu lekarskim

Nowe badania opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Health Economics wykazały, że medyczna marihuana może być kluczem do zdrowia i szczęścia pracowników.

SF Gate donosi, że naukowcy odkryli “statystycznie znaczące spadki liczby dni zwolnienia lekarskiego wśród pracowników s stanach, które umożliwiają bezpieczny i legalny dostęp do medycznej marihuany.”

Według danych, średnia nieobecność pracownika na zwolnieniu lekarskim spadła o 8-15% w stanach, gdzie medyczna marihuana jest legalna, w porównaniu do stanów, które wciąż zakazują stosowania marihuany do celów medycznych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Badanie wskazuje, że spadek nieobecności z powodu choroby, spowodowane jet legalizacją medycznej marihuany,” powiedział autor badań Darin F. Ulman.

“Efekt ten jest silniejszy w stanach z bardziej liberalnej polityce dotyczącej medycznej marihuany, dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin i dla mężczyzn w średnim wieku, którzy są najliczniejszą grupą społeczną posiadających karty pozwalające na zakup medycznej marihuany.”

Etatowi pracownicy w wieku od 50 do 59 lat o 13% rzadziej brali L4. Pracownicy w wieku od 40 do 49 lat o 11%, a osoby w wieku pomiędzy 30 a 39 lat nawet o 16%.

Absencja pracowników związana z problemami zdrowotnymi, kosztuje firmy w Stanach Zjednoczonych nawet 84mld$ rocznie. Ustalenia zawarte w badaniach sugerują, że legalizacja medycznej marihuany mogłaby zmniejszyć wydatki związane z kosztami poniesionymi na chorujących pracowników i zwiększyć ich wydajność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować