- Reklama -
Banner

WikiLeaks potwierdza – przemysł alkoholowy walczy przeciwko legalizacji marihuany

Wiele osób zaangażowanych w ruch legalizacji marihuany podejrzewało, że przemysł alkoholowy stara się nie dopuścić do zalegalizowania marihuany. Ale teraz, dzięki nowym dokumentom opublikowanym przez WikiLeaks, wydaje się, że ta teoria jest prawdziwa.

Bloger z serwisu Marijuana.com przeszukał niedawny wyciek dokumentów z DNC (partia demokratów), w których szukał informacji na temat marihuany.

Udało mu się znaleźć treść codziennego newslettera Huddle z 24 maja 2016 roku, w którym można było przeczytać płatną reklamę od Wine & Spirits Wholesealers of America (WSWA), która brzmiała następująco:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

WSWA wierzy, że stany legalizujące marihuany powinny zapewnić odpowiednie i skuteczne przepisy, w celu ochrony społeczeństwa przed zagrożeniami związanymi z niewłaściwym stosowaniem i nadużywaniem marihuany… W latach, kiedy stan Kolorado zalegalizował medyczne stosowanie marihuany, funkcjonariusze organów ścigania udokumentowali znaczny wzrost liczby wypadków śmiertelnych, w których sprawcy byli pod wpływem marihuany.

WSWA jest ogólnoświatowym stowarzyszeniem sprzedawców wina i alkoholi. Koncentruje się ono na ochronie swoich interesów finansowych w branży alkoholowej.

Co ciekawe, jak podaje WikiLeaks, artykuł nie pojawia się na oficjalnej stronie internetowej, ale był tylko wysłany poprzez biuletyny dostarczane na pocztę e-mail.

Innymi słowy, reklama sponsorowana przez WSWA została tylko wysłana do członków Kongresu.

Najwyraźniej miała to być kampania przeciwko legalizacji marihuany. Według WSWA, legalizacja marihuany sprawiła, że na drogach było znacznie więcej wypadków i że były one związane z jazdą pod wpływem marihuany. Naturalnie nie było tam wzmianki o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu.

Prawdą jest, że w Kolorado odnotowano wzrost liczby wypadków drogowych po legalizacji w 2012 roku, jak również wzrost liczby zatrzymanych kierowców pod wpływem marihuany. Ale wzrost ten jest zgodny z ogólną tendencją w Kolorado i najprawdopodobniej jest związany z niskimi cenami ropy naftowej.

W 2014 roku Washington Post porównał dane sprzed kilku lat i stwierdził, że “liczba ofiar śmiertelnych na drogach w Kolorado sięgnęła historycznego minimum.” Według danych, rok 2014 był najbezpieczniejszym okresem na drogach w Kolorado od co najmniej 2002 roku.

WSWA nie wspomniało (oczywiście), że badania z 2011 roku wykazały zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych w stanach, gdzie zalegalizowano medyczną marihuanę.

Nie ma co ukrywać, że koncerny alkoholowe boją się legalizacji marihuany. Jak pokazują dane z Departamentu Dochodów Stanu Kolorado, legalna marihuana stała się dobrodziejstwem dla stanu. W zeszłym roku podatkowym, dochody podatkowe ze sprzedaży marihuany przekroczyły dochody z podatków od sprzedaży alkoholu. Kolorado zarobiło prawie 70 milionów dolarów z podatków od sprzedaży marihuany, czyli prawie dwa razy więcej niż ze sprzedaży alkoholu – 42mln $.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować