- Reklama -
Banner

Większość onkologów uważa, że ​​marihuana przynosi korzyści chorym na raka

Badanie przeprowadzone przez University of Colorado Cancer Center i opublikowane w EurekAlert! pokazuje, że chociaż 73 procent ankietowanych onkologów uważa, że marihuana przynosi korzyści pacjentom chorym na raka, to tylko 46 procent nie ma problemu z wypisaniem recepty na medyczną marihuanę.

Główne obawy dotyczyły odpowiedniego dawkowania, ograniczonej wiedzy o dostępnych produktach i możliwości ich zdobycia, a także możliwych interakcji z innymi lekami.

„Myślę, że w niektórych przypadkach brakuje nam użytecznych narzędzi”, mówi Ashley E. Glode, PharmD, adiunkt w Skaggs School of Pharmacy and Pharmaceutical Nauki i główna autorka badania.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ankieta została przeprowadzona wśród 48 wyspecjalizowanych onkologów, 47 lekarzy, 53 zarejestrowanych pielęgniarek i 17 farmaceutów. 79% ankietowanych stwierdziło, że programy edukacyjne oraz szkolenia dotyczące medycznej marihuany mogą ułatwić lekarzom decyzję o wypisaniu recepty na medyczną marihuanę lub produkty lecznicze na bazie konopi indyjskich.

Co ciekawe, 68 procent ankietowanych otrzymywało informacje o marihuanie od swoich pacjentów – kolejnym najczęstszym źródłem informacji były media informacyjne (zgłoszone przez 55 procent badanych) oraz inne źródła (53 procent).

Ankietowani zgłosili również obawy prawne, zwłaszcza ankietowani pracujący w akademickich ośrodkach medycznych, którzy nie mają pewności, czy przepisanie marihuany medycznej jest zgodne z prawem (zgodnie z prawem federalnym marihuana jest narkotykiem z harmonogramu 1).

Lekarze twierdzą, że dodatkowe dane z badań klinicznych opisujących skuteczność medycznej marihuany oraz zatwierdzone wytyczne opisujące warunki i sytuacje, w których należy ją stosować, zwiększyłyby ich wygodę w wypisywaniu recept.

„Jednak największym problemem, jaki dostrzegli onkolodzy, jest brak pewności co do dawkowania” – mówi Glode. „Problem polega na tym, że marihuana nie jest standaryzowana – apteki z medyczną marihuaną mogą stwierdzić, że produkt ma określoną ilość THC i określoną ilość CBD, ale nikt nie ma pewności co do stężenia kannabinoidów.” – mówi Ashley E. Glode, główna autorka badań.

“Ograniczone dane sugerują, że pacjenci powinni zacząć od niskiej dawki, nie więcej niż 10 mg THC, ale nie wiemy, co tak naprawdę otrzymają. Z perspektywy konsumpcji palenie jest najmniej preferowane ze względu na możliwe uszkodzenie płuc [badania potwierdzają, że nawet wieloletnie palenie marihuany nie ma wpływu na funkcje płuc – przyp.red]. Wielu lekarzy zaleca produkty spożywcze, oleje i nalewki, ale wciąż nie ma dobrych danych porównujących dawkowanie w tych postaciach”.

Główna autorka badań – Ashley E. Glode chce rozszerzyć ankietę, aby zebrać więcej danych od większej grupy lekarzy.

„Problemem jest wiedza” – mówi Glode. „Gdybyśmy mogli lepiej edukować naszych lekarzy, marihuana mogłaby być przepisywana częściej i używana bezpiecznej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować