- Reklama -
Banner

Waszyngton: Legalizacja doprowadziła do spadku spożycia marihuany wśród młodzieży

Waszyngton: Liczba nastolatków używających marihuany od czasu legalizacji marihuany znacznie się zmniejszyła, wynika z nowych badań opublikowanych w czasopiśmie Jama Pediatrics.

Aby zbadać wpływ legalizacji na nieletnich użytkowników, naukowcy przeanalizowali dane z Washington Healthy Youth Surveys – anonimowej, szkolnej ankiety wśród uczniów klasy 8, 10 i 12 – od 2010 do 2012, a następnie ponownie w latach 2014-2016.

Porównano te dane z wynikami przedstawionymi przez Monitoring the Future w celu ustalenia, czy były jakiekolwiek różnice w stosunku do innych stanów, w których używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest nielegalne.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Spadek wykorzystania marihuany po legalizacji

Główną różnicę w zużyciu zaobserwowano wśród uczniów 10 klasy (nastolatki w wieku 15 i 16 lat), wśród których wykorzystanie marihuany spadło z prawie 20 procent do mniej niż 18 procent w tym czasie. Uczniów klasy 8 zużycie marihuany spadło z prawie 10 procent do nieco ponad 7 procent, podczas gdy nie zaobserwowano zmian wśród uczniów 12 klasy (nastolatki w wieku 17 i 18 lat).

Tymczasem opublikowane kilka dni wcześniej badanie wykazało, że spożycie marihuany w stanie Waszyngton jest w przybliżeniu dwukrotnie większe niż wcześniej szacowano. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób marihuana jest najczęściej stosowaną nielegalną używką w Stanach Zjednoczonych, z około 22 milionami użytkowników miesięcznie. Badania sugerują, że około 1 na 10 użytkowników może odczuć objawy uzależnienia od marihuany. Dla tych, którzy zaczynają używać jej przed 18 rokiem życia, uzależnienie może wystąpić wśród 1 na 6 użytkowników.

Wyniki są obiecujące

Choć wyniki są obiecujące, naukowcy zauważają, że nie ma wystarczających dowodów, aby określić długoterminowe skutki legalizacji na stosowanie marihuany wśród młodzieży.

“Te odkrycia nie dostarczają ostatecznej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób legalizacja może ostatecznie wpłynąć na wykorzystanie marihuany przez młodzież” – powiedziała współautorka badań, Rosalie Liccardo Pacula, w swoim oświadczeniu. “Różne czynniki mogą wpływać na zachowanie nastolatków, a czynniki te mogą z czasem różnie wpływać na zachowania młodzieży.”

Autorzy zauważają, że związek między legalizacją a wykorzystaniem konopi przez nieletnich jest “złożony” i pozostaje jeszcze wiele kwestii, które musimy zrozumieć, aby zbadać wpływ legalizacji na używanie marihuany wśród młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować