- Reklama -
Banner

Warszawa: Przemycili w małżach 35kg marihuany z Hiszpanii

Na wniosek mokotowskiej prokuratury sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych przez mokotowskich kryminalnych mężczyzn podejrzanych o zakup w Hiszpanii około 35 kg marihuany oraz przewiezienie jej wynajętą furgonetką chłodniczą na teren Polski w celu wprowadzenia do obrotu. Do przemytu marihuany mężczyźni wykorzystali polską firmę transportową.

Usługodawca przyjął zamówienie z listem przewozowym na transport owoców morza. Nie wiedział, że w styropianowych pudłach między małżami umieszczone zostały hermetycznie zapakowane worki z nielegalnym suszem. Podejrzani wpadli w ręce wiedzących o wszystkim policjantów podczas przewożenia nielegalnego towaru inną wynajętą furgonetką. Kryminalni zabezpieczyli marihuany oraz 91.000 zł i 1.670 Euro w gotówce. Trzem podejrzanym grożą kary do 12 lat więzienia.

179 227162
fot. https://mokotow.policja.gov.pl/

W wyniku działań operacyjnych policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalili, że dwaj mieszkańcy warszawskiej Ochoty są w posiadaniu znacznej ilości susz konopi indyjskich, które mają zamiar wprowadzić do obrotu na terenie warszawskiego Mokotowa.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że będący w ich zainteresowaniu mężczyźni mają zamiar zakupić znaczną ilość marihuany w Hiszpanii i przewieźć ją furgonetką chłodniczą do Polski. Konopie miały być oznaczone jako owoce morza, a następnie wprowadzone do obrotu w Polsce. Policjanci wiedzieli, że towar miał zostać odebrany w hiszpańskim mieście Alicante i przewieziony do Warszawy.

Będąc w posiadaniu tych informacji, funkcjonariusze postanowili zatrzymać podejrzanych oraz przechwycić i zabezpieczyć nielegalny susz. Do przekazania styropianowych pudeł z małżami przez kierowcę dostawczego mercedesa, który był przekonany, że transportuje owoce morza zgodnie z listem przewozowym, doszło w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Po ich odbiór dostawczym chłodniczym samochodem renault przyjechali 40-latek wspólnie z 36-letnim wspólnikiem. Podejrzani przejechali do Warszawy i zatrzymali się w rejonie al. Lotników. Weszli do furgonetki, żeby sprawdzić, czy jest tam marihuana. Nie spodziewali się, że z tego miejsca wyjdą już w kajdankach, a ich podróż skończy się w areszcie.

Kryminalni po okrzyku „policja”, funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali trzech mężczyzn. Nie chcieli oni łatwo oddać się w ręce funkcjonariuszy. Z termicznych pudeł przeznaczonych do transportu owoców morza policjanci wyjęli 35 foliowych hermetycznie zamykanych worków z marihuaną.

przemyt marihuana w malzach
fot. https://mokotow.policja.gov.pl/

Wstępne badania narkotesterem i późniejsze badania w laboratorium kryminalistyki potwierdziły, że zabezpieczone 35 kg zielonego suszu to marihuana. W trakcie sprawdzania zatrzymanych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 36-latek jest już poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy Warszawa Wola do odbycia 5 miesięcy kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. W wyniku przeszukania podejrzanych oraz mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli 91.000 zł i 1.670 Euro w gotówce.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty prokuratorskie nabycia znacznej ilości środków odurzających na terytorium Hiszpanii, ich załadunku oraz transportu na terytorium Polski przy użyciu wynajętego samochodu chłodniczego, a następnie poddaniu ich przeładunkowi, w celu wprowadzenia znacznej ilości środków odurzających do obrotu, za co grozi im kara do 12 lat więzienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów w Warszawie mokotowski sąd zastosował wobec trzech podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznej sankcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować